Cyclamen 4860174 1920

Také v zimě mohou interiér zdobit barevné květiny, které navíc nejsou náročné na péči

Rádi byste svůj dům obohatili o květiny, které kvetou nejen na jaře a v létě, ale také v zimě? Během zimních měsíců mnoho rostlin doma za oknem parádu v podobě barevných květů nenadělá, ale pár přeci jen ano. Pokud byste se v zimě rádi kochali krásnými květy pokojových rostlin, zde najdete výběr těch, u kterých je kvetení v zimě zaručené. Ani jejich nároky na péči nejsou nijak náročné. O jaké pokojové rostliny se jedná?

Zdroj obrázku: Freepik

Kalanchoe

Kalanchoe neboli kolopejka je rostlina, jejíž velikost není nijak výrazná, ale pohled upoutají její sytě barevné květy. Této květině se nejlépe zavděčíte umístěním u okna, které nebude protahovat, ale bude spíše na chladném místě. Zálivka jí stačí velmi střídmá, každý týden ji trochu zalijte, ale nepřehánějte to. Mnohem lépe snese sucho, než když ji zalijete moc. Vybírat můžete ze široké škály barev od světle růžové přes vínovou, sytě žlutou, oranžovou až po temně rudou.

Mohlo by vás zajímat:  Svilušky jsou tichou hrozbou pro všechny rostliny. Postřik ze šedého mýdla pokojové květiny ochrání

Africká fialka

Ani africká fialka není rostlinou, která by snesla přílišné množství vody. Proto si na ni dejte pozor a zalijte ji jen trochu jednou týdně. Zde jsou barvy trochu omezenější, ale i tak jistě potěší. Jak již název vypovídá, fialka je pouze fialové barvy různých odstínů. Vybírat můžete ze světlých odstínů i těch temně fialových. Africká fialka nemá ráda slunce, ale rozptýlené světlo miluje. Měli byste jí proto vybrat vhodný okenní parapet, na kterém jí bude dobře.

Mohlo by vás zajímat:  Vriesea - návod, jak ji pěstovat
Zdroj obrázku: Pixabay

Brambořík

I brambořík je rostlina spíše do chladné místnosti, ideální teplota je zhruba do 15 °C. Také brambořík miluje rozptýlené světlo na okenním parapetu. Zalévat by se měl pouze do podmisky, nikoli do květináče. Myslete na to, že brambořík je jedinou rostlinou z uvedených, která potřebuje mít neustále mírně vlhký substrát.

Zdroj: https://homesteadbrooklyn.com/all/2017/1/14/15-plants-that-bloom-indoors-in-winter
Přidat na Seznam.cz