Female Gardener Holding Small Roses Pots Close Up

Květiny v supermarketu lákají na širokou nabídku i zajímavou cenu. Ne vždy jsou ale správnou volbou

V minulosti, pokud jste si chtěli obohatit svou sbírku hrnkových rostlin, museli jste zajít do zahradních obchodů nebo si mezi svými přáteli vyměnit rostlinu. V současnosti je přístup k novým druhům mnohem snazší. Ve většině supermarketů se police ohýbají pod různými rostlinami. Jejich ceny jsou atraktivní a výběr je velký. Dávejte si však pozor na několik detailů.

Rostliny ze supermarketu

Rostliny, které se kupují na trhu, často lákají atraktivním vzhledem. Při každodenních nákupech si můžete vybrat zajímavý exemplář, který ozdobí váš domov. Bohužel ne každá rostlina, která se přinese domů, poroste mnoho let. Je to především kvůli podmínkám, jaké mají v obchodech.

Mohlo by vás zajímat:  Oblíbené ovoce zafunguje lépe než agresivní chemie. Citron rozzáří celou domácnost

Často se stává, že rostliny, které vypadají hezky v obchodě, se po několika dnech dostanou do zuboženého stavu. Je to kvůli podmínkám, za kterých se přepravují z plantáží do supermarketů. Nejčastěji se přepravují v tmavých a studených vozech, které neprospívají rozvoji rostlin. Dokonce i pár hodin cesty může zkrátit jejich život.

Zdroj obrázku: Freepik

Péče o tyto rostliny

Trhy nabízejí mnoho druhů rostlin, které lákají cenou, často nižší než v zahradnických obchodech. Bohužel různé druhy umístěné vedle sebe mají různé požadavky na péči, jako například množství slunečního světla, úroveň vlhkosti nebo frekvenci zavlažování. Často se stává, že péče se provádí stejně. Výsledkem je, že některé z nich jsou buď suché, nebo přemokřené, což jim ztěžuje růst později doma.

Mohlo by vás zajímat:  V září čeká každého zahradníka několik důležitých úkolů

Předtím, než si na trhu koupíte květinu, se na ni musíte důkladně podívat. Květiny oslabené dopravou a udržované v nevhodných podmínkách jsou vystaveny vývoji plísňových chorob a parazitárnímu útoku. Všechny rostliny, u kterých si všimnete rušivých příznaků, jako hnědých skvrn na listech, neobvyklého sedimentu na substrátu, pavučin a hmyzu, je lepší vrátit zpět. Jejich převoz domů zvýší pravděpodobnost infikace jiných rostlin v domácnosti.

Zdroj: https://www.express.co.uk/life-style/garden/1474480/gardening-tips-hacks-when-how-to-buy-plants-from-supermarket
Přidat na Seznam.cz