Sukulenty1

Sukulenty splní požadavky na nenáročnost i dekorativnost. Opravdu je z čeho vybírat

Rozhodli jste se pěstovat rostliny, ale bojíte se, že vám přímo pod rukama uhynou? V takovém případě jsou nejlepší sukulenty. Jsou ideální pro začátečníky pěstitele, protože přežijí sucho, ale i přímé slunce. To není jediná výhoda sukulentů. Další je jejich krása, která ozdobí každý interiér. Některé z nich jsou dokonce léčivé. Podívejte se, které byste jednoznačně měli mít doma.

Sansevieria cylindrica

Tato rostlina má krásné válcové, zelené a světle zelené listy. Jakmile vyrostou, můžete je splétat do copů, tak z nich vznikne dokonalá dekorace pro každý interiér. Při správné péči vám může i vykvést.

Mohlo by vás zajímat:  Rostliny v ložnici nesmí chybět, vyčistí vzduch a postarají se o klidný spánek
Zdroj obrázku: Freepik

Aloe vera

Jedna z mála pokojových rostlin, které mají léčivou sílu. Skvěle si poradí se žaludečními vředy, akné, atopickým ekzémem, ale i například s popáleninami či ji můžete použít jako hydratační krém pro tělo. Má antibakteriální a protizánětlivé účinky. Na popáleniny od slunce dejte zmrazit gel aloe a pomocí zmrzlého gelu potírejte popáleniny.

Sukulent miranda

Miranda může mít různé barvy. Od zelené až po červenou. Krátké, skládané listy vedle sebe tvoří tvar růže. V letním období se na ní může objevit vyšší stonek s krásnými květy.

Mohlo by vás zajímat:  Plíseň v květináči vyžaduje okamžitý zásah. Účinnou pomoc najdeme v každé kuchyni
Zdroj obrázku: Freepik

Sukulent Shrekovo ucho

Zvláštní název pro sukulent, ale jistě ojedinělý a výstižný. Pokud vaše děti prahnou po tom, starat se o svou první kytičku, možná právě tato bude k tomuto kroku ideální. Je nenáročná, a jestliže ji zapomenete zalévat, odpustí vám.

Jakou péči jim poskytnout

I když se jedná o poměrně nezničitelné rostliny, dopřejte jim jasné světlo. Umístěte je na jižní stranu, a pokud je budete mít na zahradě, rozhodně se nebojte přímého slunečního záření. Mnoho druhů snese i 60 °C, takže se rozhodně nemusíte bát. Co se zálivky týče, stačí, když sukulent zalijete jednou za dva měsíce. Pokud ho budete zalévat hodně, uhnije.

Zdroj: https://www.gardendesign.com/succulents/planting.html
Přidat na Seznam.cz