Afrikan

Také v parných dnech může zahrada rozkvést. Tyto květiny snesou extrémní podmínky

Zahrada plná nádherných květů i opojné vůně? Tak přesně takhle vypadá ráj pro každou zahradnici. Aby tak vypadala i vaše zahrada, je nutné vybrat správné druhy květin. Díky tomu vám pokvete záhon i v těch nejvíce horkých dnech. Víte, které rostliny vybrat?

Krásnou a zároveň nejvděčnější květinou, která ozdobí letní zahradu, bude divizna. Tato dvouletá rostlina se často vyskytuje na loukách, skvěle ale poroste i na vaší zahradě. Daří se jí v mírně kamenitém podkladu, a tak je ideální na zahradní skalky. Kvete celé léto, každý den vymění svůj jediný květ na dlouhém stonku za nový. Divizna je kromě krásného zevnějšku také prospěšná v medicíně. Pomáhá dýchacím cestám a je vhodná pro uzdravení žaludečních křečí.

Mohlo by vás zajímat:  Po dlouhém zimním spánku bývají domácí rostliny oslabené a vyžadují zvláštní péči
Zdroj obrázku: Freepik

Krásné květy má aksamitník

Tagetes, rostlina známá spíš pod pojmem aksamitník či afrikán, je nádherná květina se žlutými nebo jasně oranžovými květy. Kvete od horkého července až do prvních mrazíků. Nepotřebuje žádnou zvláštní péči, vystačí si klidně se špatně propustnou půdou, nebo dokonce s obdobím sucha a horkých dní. Pokud zaprší, rychle získá opět svou velkou energii a sílu pro krásné květy. Listy jsou navíc odpudivé pro hmyz i další škůdce, a tak tato květina vydrží na vaší zahradě úplně všechny nástrahy.

Mohlo by vás zajímat:  Na květinové zahradě nezklamou jiřiny, některým druhům se daří i na balkonech

Trvalky jsou vděčné i v létě

Obecně platí, že všechny trvalky s vícebarevnými květy, jsou vděčné a krásné i při letních a horkých dnech. Proto takovými druhy květin můžete osázet celou okrasnou zahradu i skalku, určitě neuděláte špatně.

Zdroj obrázku: Pixabay

Nejkrásnější květinou a královnou mezi všemi je určitě slunečnice. Ta vám vydrží i při opravdu vysokých teplotách. Okrasná slunečnice je nádherná a dekorativní, navíc hlava celého obrovského květu se otáčí za sluncem. To značí zamilovanost do slunečních paprsků. Slunečnice sice nepotřebují mnoho vláhy, zato je nutné jim dopřát kvalitní půdu i dostatek hnojiva.

Zdroj: https://gilmour.com/heat-tolerant-plants
Přidat na Seznam.cz