Flower Box 4272215 1280

Také o balkonovou zahrádku se musíme starat. Při správné péči se odvděčí krásnými květy

Pokud chcete mít krásný a rozkvetlý balkon, je třeba o rostliny řádně pečovat. I ty nejméně náročné odrůdy, jako jsou muškáty a surfinie, nerostou a nekvetou, pokud jim neposkytnete úrodnou půdu, ideální květináč a ochranu před větrem. Dopřejte jim řádnou péči a radujte se z bujných květů.

Místo je důležité

Pro rostliny je také důležité místo, kde budou umístěné. Balkon na jižní straně je téměř celý den slunečný, kdežto na severní straně je zastíněný. Bohatě kvetoucí druhy, jako jsou muškáty, begonie či surfinie potřebují jižní stranu k bujnému kvetení. Existují také druhy, které rostou ve stínu, těmi jsou břečťany a fuchsie.

Mohlo by vás zajímat:  Kurkuma s pepřem vytvoří neporazitelnou kombinaci, která pročistí organismus a udrží štíhlou linii
Zdroj obrázku: Pixabay

Substrát

Další důležitou věcí by měl být substrát, do kterého balkonovou květinu zasadíte. Jestliže jste sazenice před sezonou správně připravili, již nemusíte řešit přesazování. Pokud ale rostlinu zakoupíte v obchodě či zahradnictví, musíte ji přesadit. Zakoupit můžete univerzální zeminu nebo zeminu určenou přímo na daný druh, tak porostou a pokvetou nejlépe. Pokud jste si schovali substrát z minulé sezony, vyhoďte ho. Jeho opětovné použití se nevyplácí. A to z toho důvodu, že bude proschlý, bez živin, a navíc se v něm mohou vyskytnout škůdci.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí sirupy z léčivých květů nesmí chybět v žádné lékárničce. Posílí imunitu a zaženou nachlazení

Zálivka

Rostlinám je důležité poskytnou kvalitní a častou zálivku. Především těm, které jsou na přímém slunci. Substrát takových rostlin musí být stále vlhký, ale ne mokrý, aby nehnily kořeny. V létě je zalévejte ráno i večer a nejlépe kyselejší vodou. Můžete použít dešťovou nebo nechte přes noc odstát vodu z vodovodu. Také na dno umístěte drenážní vrstvu.

Zdroj obrázku: Pixabay

Hnojení

Pro krásný vzhled rostlin pravidelně hnojte. Pro dosažení nejlepších výsledků je dobré sáhnout po přípravcích určených přímo pro daný druh květin. Taková hnojiva musí obsahovat více fosforu a draslíku, zatímco zelené druhy rostlin by měly mít více dusíku. Také můžete sáhnout po domácích přípravcích, jako je banánová slupka, kávová sedlina nebo droždí.

Mohlo by vás zajímat:  Plech na muffiny má jedno skryté využití. Přijde vhod především v létě, na každé zahradě

Škůdci

Oslabené květiny, například kvůli promáčené půdě, jsou náchylné k napadení škůdci. Poznáte to jednoduše: i přes zálivku mohou usychat, mohou se na nich objevit pavučiny, skvrny či na nich najdete malé broučky ze spodu listů. K tomuto kroku budete muset použít fungicidy nebo insekticidy.

Přidat na Seznam.cz