Top View Composition Plants Pots

V zimě rostliny odpočívají, potřebují ale správné podmínky, aby se znovu probudily do krásy

Pokojové rostliny většinou pěstujeme v květináčích, které pak musíme pravidelně obměňovat. V zimě naše rostliny ale mohou trpět hlavně nedostatkem slunečního světla. Proto jim budete muset zajistit podmínky, ve kterých se jim bude dařit až do jara, kdy zase začnou čerpat energii ze slunce.

Jak zabránit tomu, aby květinám padaly listy?

Pamatujte na to, že rostliny by v zimních měsících měly hlavně odpočívat. Proto je nutné myslet na zálivku, kterou je potřeba omezit. Také hnojení byste měli nechat na jarní období, kdy se budou květiny probouzet k životu. V první řadě jim v zimě musíte dodat dostatek světla. V zimě se brzo stmívá a rostliny tak budou v „utlumeném“ režimu. Nedostatek péče se může projevit nejen na listech, ale také kořenech.

Mohlo by vás zajímat:  Vypěstovat česnek se dá i v paneláku na okně. Stačí vzít plastovou lahev, naplnit ji hlínou a takhle zasadit jednotlivé stroužky

Je proto nutné najít řešení, které pomůže rostlinám dlouhé měsíce bez slunečního světla přežít, aby na jaře mohly dobře růst a následně vykvést. Jak rostlinám pomoci? Můžete pořídit speciální lampy, které jim zajistí nejen dostatek světla, ale také správnou teplotu. Pokud máte možnost, rostliny přesuňte na světlejší místo. Jižní nebo východní strana budou nejlepší.

Zdroj obrázku: Freepik

Dopřejte jim správnou teplotu i zálivku

V létě rostliny zaléváme mnohem častěji než přes zimu. Je to dané tím, že přes léto jsou v rozkvětu a rozhodně je potřeba se jim věnovat. V zimě stačí zálivka jednou týdně, ale bude záležet na tom, o jaký druh rostliny se jedná. Pokud chcete rostliny v květináčích udržet přes zimu zdravé, musíte kromě zálivky upravit také vlhkost vzduchu.

Mohlo by vás zajímat:  Když vidím postavené hranice na čarodějnice, je mi smutno. Lidé netuší, kolik zvířat zbytečně zabijí

Můžete například koupit oblázky, které vložíte na dno květináče. Rostlina si vezme jen tolik vody, kolik potřebuje, a zbytek proteče na tácek. V případě hnojení nastanou také jiná pravidla. Pokud budete rostliny hnojit jednou za čas, určitě jim neuškodíte. Dbejte ale na to, abyste hnojili pouze zdravou rostlinu, v opačném případě byste jí mohli ještě více uškodit.

Zdroj: https://www.bobvila.com/slideshow/how-to-help-your-houseplants-survive-the-winter-48163
Přidat na Seznam.cz