Houseplants Wooden Cabinet

4 jednoduché způsoby, jak si zútulnit každé bydlení

Zařizujete nový byt nebo už vás nebaví současný design? Změnit interiér a vytvořit si doma útulný prostor, není vůbec náročné. Stačí pár jednoduchých a osvědčených metod, se kterými můžete svůj interiér změnit v lepší a mnohem útulnější místo. Poradíme vám, jak to udělat. Velmi dobrou zprávou je, že všechno zařídíte jen za pár korun, takže nemusíte investovat velký obnos peněz.

Akustika místnosti je klíčová pro komfort

Útulný domov musí mít dobrou akustiku. Docílit toho můžete nejen chytrým rozmístěním nábytku, ale také pomocí textilií. Využijte záclony, závěsy a koberce. Jestli máte domov v hygge nebo skandinávském stylu, můžete vsadit také na kožešinu na zemi nebo na zdi. Záleží jen na vašem vkusu a celkovém designu vašeho interiéru.

Mohlo by vás zajímat:  Také doma se můžete cítit stále jako na dovolené. Tyto rostliny připomenou horké léto

Živé rostliny do každé místnosti

Pokojové rostliny jsou vždy sázkou na jistotu, když přijde na útulnost. Nenáročné pokojové rostliny vám zajistí nejen velmi příjemný pocit a čistý vzduch, ale také málo práce při pěstování. Čistý vzduch je obrovskou výhodou živých rostlin, protože se vám bude doma lépe dýchat. To bude velká výhoda hlavně pro alergiky a astmatiky. Jestli nemáte příliš zkušeností s pěstováním, zvolte rostliny, jako je:

  • monstera,
  • aloe vera,
  • tchýnin jazyk,
  • fikus.

Při dekorování interiéru pokojovými rostlinami si můžete hodně pohrát s jejich vzhledem. Barevný květináč, dekorační kamínky nebo netradiční typy pěstování budou fungovat jako jedinečný dekorativní prvek v místnosti. A zároveň získáte všechny další výhody živých rostlin. Nepodceňujte tento prvek a ihned utíkejte do nejbližšího květinářství.

Mohlo by vás zajímat:  Čedičová mouka dodá rostlinám důležité minerály. Ke hnojení je vhodná také na podzim

Osvětlení dokáže změnit celou atmosféru

Většina lidí si neuvědomuje, že osvětlení hraje klíčovou roli v domově. Rozhodně nestačí, abyste do každé místnosti instalovali centrální lustr a nechali to být. Do obývacího pokoje, ložnice i dětského pokoje se kromě toho hodí také lampičky nebo stojací lampy. Nejen, že vám poskytnou rozptýlené, měkké světlo pro lepší atmosféru, ale také si při tomto světle můžete pohodlně číst.

Další možností pro nádhernou a romantickou atmosféru, jsou svíčky a aromalampy. S tím souvisí i vůně, kterou do aromalampy nebo difuzéru umístíte. Dokonce i vůně je totiž při útulnost velmi důležitá. Levandule vás nádherně uvolní a připraví večer na spánek. Pro svěží a pohodovou atmosféru zvolte růže, lilie, šeřík nebo citrusy.

Mohlo by vás zajímat:  Omlazení vdechne pokojovým rostlinám nový život, odmění se bujným růstem

Tapeta nebo barva oživí celý prostor

Sázíte doma jen na barevné doplňky a jinak máte vše neutrální? Buďte odvážní a vyberte jednu stěnu, kterou vymalujete barevně nebo na ni dáte tapetu. Je to velmi jednoduchý a levný způsob, jak můžete radikálně změnit vzhled celé místnosti, aniž byste museli měnit nábytek. Zamyslete se hlavně nad barvou a vzorem (u tapety), protože to přímo ovlivní, jak se budete v místnosti cítit.

Přidat na Seznam.cz