Herbal Tea 1410565 1280

Čaj denně pijeme, ale mnohé o něm stále nevíme. A není čaj jako čaj

Čaj je jedním z nejoblíbenějších nápojů na světě. Zahřeje, dodá mnoho antioxidantů a překvapí bohatstvím chutí. Málokdo však tuší, jak se čaje v obchodech liší od přírodních ekologicky vyrobených čajů. V obchodech dostupné obyčejné čaje mají totiž i svá negativa.

Obsahují pesticidy

Většina čajů dostupných k prodeji pochází z takzvaných konvenčních plodin. To znamená, že používají umělé přípravky na ochranu rostlin, včetně pesticidů. A tedy konečný produkt, který skončí v našem hrnku, může obsahovat malé množství těchto látek. Existuje stále více studií ukazujících negativní dopad pesticidů na naše zdraví, proto je vždy lepší konzumovat ekologické produkty vyrobené z certifikovaných plodin.

Mohlo by vás zajímat:  Zatracované tuky jsou pro tělo ve skutečnosti nezbytné. Klíčem je vybrat ty správné
Zdroj obrázku: Pixabay

Nemá rád vzduch

Balení je pro čaj nesmírně důležité. Časté otevírání a zavírání způsobuje, že čaj oxiduje a ztrácí své chuťové i zdravotní vlastnosti. Čaj lze snadno ochránit vakuovým balením, které spočívá v odstranění vzduchu a jeho těsném uzavření tepelným těsněním. Ve výsledku je tlak v balení nízký, což inhibuje oxidační procesy, které jsou pro čaj škodlivé.

 „Přírodní“ aroma není až tak přírodní

Určitě jste ve složení našli výraz „přírodní aroma“. Tento slogan označuje směsi vzniklé v laboratořích z ingrediencí přírodního původu včetně živočišných, jako je glycerin. Realita masově vyráběných produktů je však komplikovanější. My spotřebitelé však nikdy nebudeme znát přesné složení takových příchutí, protože výrobci nejsou ze zákona povinni nás o tom informovat.

Mohlo by vás zajímat:  Pozvěte na svoji zahradu zvířecí přátele, pomohou v boji proti škůdcům

Domácí barva na vlasy

Ne každý ví, že čaj lze použít ke kosmetické péči, včetně barvení vlasů. Pravidlo je jednoduché: čím déle sáček čaje zůstane na vlasech, tím tmavší barvu získáte. Nejde jen o úsporu peněz, ale také o ekologickou, přirozenou alternativu k barvám na vlasy dostupným v drogeriích a kadeřnických salónech.

Je to skutečná vitamínová bomba

Nejen zelený, ale všechny druhy čajů jsou zdrojem antioxidantů, polyfenolů a celé řady vitamínů a minerálů. Čaj pomáhá udržovat tělo v rovnováze, blahodárně působí na imunitní systém a trávení. Navíc zpevňuje a omlazuje pokožku. Ovlivňuje také náladu a pocit pohody.

Přidat na Seznam.cz