Eggs 1510449 1280

Také mimo lednici vydrží některé potraviny čerstvé. Chce to jen znát správný trik

Není nutné skladovat všechny potraviny v lednici. Některé z nich jsou dokonce pro skladování v lednici nevhodné, to se týká některých druhů ovoce i zeleniny. Pokud je to ale nutné, můžete při pokojové teplotě skladovat po určitou dobu i potraviny, které by v lednici být opravdu měly. O jaké potraviny se jedná a jakým způsobem je při pokojové teplotě můžete skladovat, se dočtete níže v článku.

Zdroj obrázku: Freepik

Brambory

Brambory jsou známé svým požadavkem, že je nemáme uchovávat v lednici. Pokud si je přinesete v síťce, je to v pořádku. Pokud kupujete menší množství brambor a ty jsou zabaleny v igelitu, okamžitě je po příchodů domů vysypte a přendejte do bedýnky, papírové krabice nebo třeba plátěné tašky. Brambory byste měli chránit před časným klíčením, toho docílíte tak, že je nebudete umisťovat na světlé ani teplé místo. Možná vás to překvapí, ale klíčivost podporuje také přítomnost cibule, od které byste brambory měli držet dál.

Mohlo by vás zajímat:  Roztomilý, ale nebezpečný. Před hrabošem není žádná rostlina v bezpečí, malého záškodníka vyžene česnek

Banány

Banány jsou zase na druhou stranu zástupcem ovoce, které není dobré uchovávat v lednici. Tam totiž ztrácejí svou chuť. Místo toho byste je měli umístit do chladné, suché a tmavé místnosti, kde nebudou ani ztrácet chuť, ani příliš brzy zrát a hnědnout. Ještě jim můžete pomoci tak, že zabalíte banánové špičky do potravinové fólie, která zabrání jejích příliš rychlému zrání a hnědnutí.

Zdroj obrázku: Freepik

Vejce

Vejce jsou jednou z potravin, které byste měli po přinesení domů z obchodu hned umístit do lednice. Někdy se ale může stát, že si přinesete příliš velké plato a tolik vajec nebudete mít kam dát. Pokud máte sklep, jste zachráněni. Pokud ne, přendejte vejce třeba do plastového lavoru a zasypte je solí tak, aby nebyly vidět. Tento fígl pomůže vejcím utvořit takové klima, ve kterém se nebudou kazit. A vy je tak můžete mít mimo lednici pouze v tmavé místnosti. Podívejte se také, ve které z místností máte nejchladněji, a vyberte raději tu.

Zdroj: https://www.farmersalmanac.com/foods-dont-refrigerate-20518
Přidat na Seznam.cz