K rozkvetlé zahradě pomohou správné trvalky. Jsou nenáročné a lahodit oku dokážou dlouhé měsíce

Mít krásnou zahradu je sen každého. Nejenom, že záleží na vkusu, úsilí a píli, ale velkou roli hraje i to, jaké konkrétní rostliny a květiny nakonec zvolíme. Možností je řada, ale zkušení zahrádkáři jasně doporučují trvalky. Už název napovídá, že jsou nenáročné na pěstování a svou krásu mohou nabízet nejenom krátkodobě, ale klidně i dlouhé měsíce. A jaké konkrétní zvolit?

Mavuň červená

Je vaše zahrada spíše sušší a denně na ní hodiny svítí slunce? Pokud ano, je mavuň jasnou volbou. Toto prostředí je pro ní ideální a s trochou píle se stane nádhernou ozdobou každé zahrady. Jejich korunou jsou shluky květů v odstínech růžové a červené. Květy mavuně vydávají příjemnou vůni, která je velmi atraktivní pro včely a čmeláky.

Karafiát tečkovaný 

Vytváří tmavě zelené koberce malých úzkých listů. Od června do září jsou tenké stonky pokryty drobnými růžovými nebo karmínovými květy. Má rád teplá a slunečná místa, písčitou a poměrně suchou půdu. Vypadá skvěle, je-li zasazen ve skupinách na skalkách a podél nízkých zdí.

Zdroj obrázku: Pixabay

Trávnička přímořská

Roste pomocí oddenků, tvořících hustý koberec od května do září. Tento zelený koberec je protkaný drobnými fialovorůžovými květy. Nejlépe roste na slunci, v lehkých a suchých půdách. Proto je vhodný nejen pro výsadbu svahů a zdí, ale také pro květinové záhony a pro zakrytí malých ploch v zahradě.

Krásnoočko velkokvěté

Kvete od května do srpna, obzvláště na plném slunci. Jeho květy jsou rovnoměrně žluté nebo s hnědou barvou na spodku. Perfektně se hodí do zahrady v rustikálním stylu. Pokud budete pravidelně odstraňovat uschlé květy a listy, krásnoočko může vykvést i na podzim.

Kosmatec

Kosmatec je ideální pro výsadbu slunečných svahů a skalek. Jeho malé, ale četné květy podobné astře se objevují od konce května až do října. Zajímavostí u této květiny je, že otevírá květy pouze za slunečných dnů. 

Zdroj: https://www.gardendesign.com/perennials/
Přidat na Seznam.cz