Flower 1659662 1920[1]

K rozkvetlé zahradě pomohou správné trvalky. Jsou nenáročné a lahodit oku dokážou dlouhé měsíce

Mít krásnou zahradu je sen každého. Nejenom, že záleží na vkusu, úsilí a píli, ale velkou roli hraje i to, jaké konkrétní rostliny a květiny nakonec zvolíme. Možností je řada, ale zkušení zahrádkáři jasně doporučují trvalky. Už název napovídá, že jsou nenáročné na pěstování a svou krásu mohou nabízet nejenom krátkodobě, ale klidně i dlouhé měsíce. A jaké konkrétní zvolit?

Mavuň červená

Je vaše zahrada spíše sušší a denně na ní hodiny svítí slunce? Pokud ano, je mavuň jasnou volbou. Toto prostředí je pro ní ideální a s trochou píle se stane nádhernou ozdobou každé zahrady. Jejich korunou jsou shluky květů v odstínech růžové a červené. Květy mavuně vydávají příjemnou vůni, která je velmi atraktivní pro včely a čmeláky.

Mohlo by vás zajímat:  Vavřínu se může dařit i v českých podmínkách, ideální je do živého plotu

Karafiát tečkovaný 

Vytváří tmavě zelené koberce malých úzkých listů. Od června do září jsou tenké stonky pokryty drobnými růžovými nebo karmínovými květy. Má rád teplá a slunečná místa, písčitou a poměrně suchou půdu. Vypadá skvěle, je-li zasazen ve skupinách na skalkách a podél nízkých zdí.

Zdroj obrázku: Pixabay

Trávnička přímořská

Roste pomocí oddenků, tvořících hustý koberec od května do září. Tento zelený koberec je protkaný drobnými fialovorůžovými květy. Nejlépe roste na slunci, v lehkých a suchých půdách. Proto je vhodný nejen pro výsadbu svahů a zdí, ale také pro květinové záhony a pro zakrytí malých ploch v zahradě.

Mohlo by vás zajímat:  Ozdoba skalek i pokojů: namnožením netřesků vznikne ojedinělá mozaika barev a květů

Krásnoočko velkokvěté

Kvete od května do srpna, obzvláště na plném slunci. Jeho květy jsou rovnoměrně žluté nebo s hnědou barvou na spodku. Perfektně se hodí do zahrady v rustikálním stylu. Pokud budete pravidelně odstraňovat uschlé květy a listy, krásnoočko může vykvést i na podzim.

Kosmatec

Kosmatec je ideální pro výsadbu slunečných svahů a skalek. Jeho malé, ale četné květy podobné astře se objevují od konce května až do října. Zajímavostí u této květiny je, že otevírá květy pouze za slunečných dnů. 

Zdroj: https://www.gardendesign.com/perennials/
Přidat na Seznam.cz