Spoon With Ground Eggshell Fertilizer Homemade Plant Smoothie

Ta nejlepší hnojiva stojí pár korun a najdete je v každé kuchyni

Přichází jaro a s ním také hnojení a vůbec výsadba květin, které by vám jinak chyběly na zahradě. Tu je potřeba pro květiny, stromy a keře připravit, aby mohla dodávat živiny a květinám se v ní dařilo. Součástí péče o květiny je také hnojení, které může být alfou a omegou celého procesu růstu a kvetení u mnoha druhů rostlin. Jaké hnojivo zvolit a jak si ho sami vyrobíte?

Můžete vyzkoušet hned několik receptů na hnojiva

Zima je velmi náročným obdobím pro pokojové rostliny, které trpí na suchý vzduch a nedostatek vlhkosti. Proto je nutné je ještě o to více ošetřovat. Nedostatek slunečního světla pak může za to, že rostliny rostou velmi pomalu. Pomoci jim můžete kvalitními hnojivy, která budou určená právě pro daný druh květiny. Jestli chcete rostlinám dopřát, můžete vyzkoušet recepty na domácí hnojiva, která jsou velmi účinná a květinám dodají spoustu živin.

Mohlo by vás zajímat:  Kvalitní sekačka je základem perfektního trávníku. Výběr není radno podcenit

V zahradnictvích najdete mnoho hnojiv, která jsou kvalitní. Většina z nich ale obsahuje chemické složky, které pro rostliny nejsou vhodné. Můžete si tak udělat své vlastní hnojivo. Na internetu najdete spoustu návodů, jak na to. Většinou ale postačí například kávová nebo čajová sedlina. Vhodné jsou také vaječné skořápky nebo slupky od banánů.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak si vyrobit domácí hnojivo? Je to velmi jednoduché a levné

Domácí hnojiva na pokojové rostliny jsou jednoduché prostředky, které rostlinám dodají vše potřebné, a tím, že jsou bez chemie, nejsou hrozbou pro vás ani vaše děti. Jsou jednoduchá na přípravu a nemusíte se bát, že byste za ně utratili hodně peněz. Využít tak můžete kávovou sedlinu po vypití kávy nebo i čaje. Dejte zbytky kávy na dno květináče, zasypte zeminou a máte hotovo!

Mohlo by vás zajímat:  Skladování potravin ovlivňuje jejich chuť i čerstvost, vyplatí se znát základní pravidla

Podobně budou fungovat také další metody. Využít můžete banánové slupky, které stačí nakrájet na menší kousky, dát do sklenice a zalít vodou. Po několika dnech můžete použít roztok k zalití květin, které velmi rychle oživí. Toto hnojivo se hodí především pro orchideje, které mají rády hodně fosforu.

Zdroj: https://www.farmersalmanac.com/8-homemade-garden-fertilizers-24258
Přidat na Seznam.cz