Close Up Group Garlic White Wooden Table Board

Nevábně vonící zelenina umí divy. Uzdraví nemocného i pomůže po nadměrném pití alkoholu

V kuchyni najdeme mnoho surovin, bez kterých si vaření neumíme představit. Jednou takovou je česnek, který je velmi prospěšný pro naše zdraví. V kuchyni se s ním dají vykouzlit skvělé pokrmy. Můžete ho používat nejen syrový, ale také ho upéct nebo ho připravit jinak. Česnek je chutná a hlavně zdravá zelenina, kterou se vyplatí mít doma nejen kvůli vaření. Co si z něj můžete připravit?

Přírodní lék si připravíte sami

Česnek patří mezi přírodní antibiotika. Proto se vyplatí ho jíst co nejčastěji. Působí antibakteriálně a díky němu snadno předejdete například nachlazení nebo chřipce. Jestli máte problémy se zdravím, česnek vám může pomoci. Medikované mléko s česnekem a máslem můžete osladit medem a získáte prostředek, který vás brzo postaví na nohy. Obsahuje vlákninu nebo vitaminy skupiny B.

Mohlo by vás zajímat:  Správné zalévání udržuje rostliny v kondici. Pravidla jsou jednoduchá, zvládne je každý

Nejzdravější je čerstvý česnek. Můžete ho prolisovat a spolu s máslem namazat na chlebíček. Chutná a zdravá svačinka. Pomazánku si pak můžete vyrobit podle svých preferencí, některé recepty se obměňují podle chutí. Na pomazánku si připravte polovinu kostky másla, čtyři stroužky česneku, sůl a petržel. Příprava je také snadná, stačí smíchat suroviny dohromady.

Zdroj obrázku: Pixabay

Česneková polévka je skvělým lékem na kocovinu

Česneková polévka je lékem na kocovinu a můžete si ji velmi snadno připravit i doma. Je to jedna z variant, jak do sebe dostat česnek a zároveň i jiné potřebné vitaminy. Na polévku budete potřebovat hned 2 palice česneku, cibuli, 4 brambory, přepuštěné máslo nebo sladkou uzenou papriku. K tomu si připravte i 1,5 litru vývaru. Po uvaření polévky si do ní můžete nasypat například krutony.

Mohlo by vás zajímat:  Přesazení dodá pokojovým rostlinám novou energii a podpoří je v růstu

Česnek si určitě oblíbíte. Jen si dávejte pozor, abyste ho nekonzumovali v době, kdy máte jít na schůzku, protože je velmi těžké se zbavit nepříjemného zápachu, který se vám bude linout z úst.

Zdroj: https://experthometips.com/16-wonderful-uses-garlic-will-take-surprise
Přidat na Seznam.cz