Tea Tree Essential Oil Small Bottle Selective Focus

Těchto 7 přírodních olejů nesmí doma chybět. Uleví při nemocech a odplaví stres

Inhalace a aromaterapie – jedná se o jednoduchý způsob, jak bojovat s nemocemi, únavou a stresem. Nemusíte doma mít drahé inhalátory, postačí vám hrnec s vodou a ručník. Doporučuje se nakapat 5–10 kapek oleje pro jednu inhalaci.

Tymiánový olej

Pokud trpíte kašlem a nachlazením, určitě do své aromalampy kápněte několik kapek tymiánového oleje. Tymián podporuje vykašlávání, posiluje imunitu, snižuje záněty a usnadňuje usínání.

Eukalyptový olej

V tomto oleji jsou obsaženy eukalyptoly, třísloviny i flavonoidy. Olej má uklidňující vlastnosti, zmírňuje nachlazení, chřipku, bronchitidu i sinusitidu. Může také působit jako antipyretikum, tedy je vhodný při snižování horečky.

Mohlo by vás zajímat:  Závěsy pomohou zadržet teplo uvnitř, a tím snížit náklady na vytápění

Borovicový olej

Také tento olej dobře působí proti silné rýmě a nachlazení. Má blahodárné účinky při bolestech v krku. Borovicový olej se získává parovodní destilací z jehlic, kůry a lýka mladého dřeva borovice.

Zdroj obrázku: Freepik

Mátový olej

Tento olej má analgetický a uklidňující účinek. Aplikovaný večer pomáhá při usínání. Je velkým pomocníkem při bolestech hlavy i při začínajících migrénách. Má velmi povzbuzující vlastnosti pro naši psychiku.

Rozmarýnový olej

Dalším skvělým olejíčkem, který byste ve své lékárničce měli mít, je rozmarýnový olej. Tento olej má antibakteriální vlastnosti, usnadňuje vylučování sekretů z plic. Pomáhá při únavě, depresích, bolestech hlavy i při migrénách. Rozmarýn má jako jeden z mála analgetické, antioxidační a také afrodiziakální účinky.

Mohlo by vás zajímat:  Kousnutí od kočičího mazlíčka znamená náklonnost. Projevem agrese je pouze ve specifických případech

Kurkumový olej

Exotická kurkuma má velmi pozitivní vliv na nervový systém. Zmírňuje napětí a stres. Je vhodné jej použít po náročném dni, kdy potřebujete znovu nabrat energii.

Skořicový olej

Inhalace tohoto oleje se doporučuje lidem s diabetem. Díky této inhalaci se zvýší aktivita inzulinu v těle a také se snižuje hladina cukru v krvi. Skořicový olej je vhodný při problémech se srdečními onemocněními či s problémy s oběhovým systémem. V neposlední řadě má afrodiziakální účinky.

Zdroj: https://guardian.ng/life/get-these-7-great-essential-oils-for-your-home/
Přidat na Seznam.cz