Hnojeni

Hnojivo podpoří růst i plody rostlin, je ale důležité vybrat to správné

Nejlepší variantou pro vaše květiny budou samozřejmě přírodní hnojiva, ale rostlině mohou také uškodit. Musíte přesně vědět, jaké hnojivo budete potřebovat. Hnojiva by se neměla používat ve velkém množství. Velmi záleží na tom, jaký má rostlina problém – je velký rozdíl, zda špatně roste, nebo má malé plody.

O rostlinu se starejte, abyste nemuseli řešit žádné problémy

Kdy vlastně hnojivo použít? V případě, kdy rostlina špatně roste či kvete anebo málo plodí. Všechny tyto příznaky jsou známkou toho, že rostlina nemá dostatek živin v zemině. Můžete je doplnit právě hnojivem, které musí být určené přímo pro daný druh rostliny. Nikdy ale nečekejte, až se objeví první problémy, hnojivo dopřejte rostlině pravidelně. A také při hnojení platí pravidla, která je potřeba dodržovat.

Mohlo by vás zajímat:  Opláchnutí vodou nestačí. Ovoce a zeleninu zbaví pesticidů tři jednoduché kroky
Zdroj obrázku: Pixabay

Hnojiv existuje neskutečné množství. Jsou k zakoupení hotové přípravky, přírodní i umělé, můžete si je připravit také doma. Hnojiva aplikujte pouze do vlhkého substrátu, jestli je podklad suchý, rostlinu zalijte a počkejte několik hodin, až poté přidejte hnojivo. Hnojivem byste se neměli dotknout listů, které byste tím poničili. Jestli se tak stane, opláchněte je vodou. Hnojivo dávkujte podle doporučení na obalu. Vyšší dávkou můžete rostlinám pouze uškodit.

Zkuste přírodní hnojiva, která jsou k rostlinám šetrnější

Jako domácí hnojivo můžete použít například jablečné slupky, které jsou skvělé ke stimulaci kvetoucí rostliny. Použít můžete také slupky z brambor a banánů, které obohatí půdu, ze které si rostlina bere živiny. Hodí se pro zeleninu, jako jsou rajčata, okurky nebo cukety. Vaječné skořápky se hodí nejen na zahradní rostliny, ale můžete je použít i na pokojovky. Cibule a česnek jsou vhodné na všechny druhy a rostliny díky jejich slupkám budou odolnější vůči nemocem.

Mohlo by vás zajímat:  Šeřík vydrží ve váze mnohem déle čerstvý díky osvědčeným tipům
Zdroj obrázku: Pixabay

Velmi záleží na tom, jakou rostlinu doma pěstujete. Na záhony je nejlepší si zakoupit speciální hnojiva, která jsou přímo určená na zahradu. Můžete si je vyrobit i doma, například z bylin, jako je přeslička, kopřiva nebo pampeliška. Obsahují vitaminy, minerály a další složky, které zvyšují odolnost rostlin.

Zdroj: https://www.sundaygardener.net/how-to-choose-a-fertilizer/
Přidat na Seznam.cz