Phalaenopsis Mini Stands White Pot Shelf Near Window

Švédský patent donutí orchidej znovu rozkvést. Během pár dní se znovu ukážou nové pupeny

Orchideje jsou exotické rostliny, které mají bohatá květenství různých barev. Květy mohou mít barvu bílou, žlutou, růžovou nebo fialovou. V zahradnictví je velký výběr, tudíž každý si vybere tu, která se mu líbí nejvíce. Pěstování orchideje není moc náročné, ale může se stát, že třeba přestane kvést, a tím ztratí svůj krásný vzhled. Díky osvědčenému triku, na který přišli zahradníci ve Švédsku, máte po starostech.

Nové a krásné květy orchideje

Někdy se stane, že orchidej přestane kvést. Nevěšte hlavu, na pomoc přichází jednoduchý osvědčený trik. Tento trik stimuluje rostliny k novému květenství. Potřebujete pouze obyčejnou vázu, kterou do půlky naplníte vodou. Orchidej vyjměte z květináče a pečlivě očistěte její kořeny, takto připravenou květinu dejte do vázy a vázu postavte na slunné místo. Aby tento trik správně fungoval, je nutné myslet na pravidelnou výměnu vody. Takto nechejte orchidej několik dní. Po pár dnech se na rostlině znovu objeví krásné květy.

Mohlo by vás zajímat:  Ořešák je samotář, který ocení svůj prostor. Dařit se mu může na každé zahradě
Zdroj obrázku: Freepik

Banán jako účinné hnojivo

Aby rostlině vydržely květy co nejdéle, je dobré použít hnojivo a živiny. Nemusíte ho kupovat ve specializovaných prodejnách. Hnojivo si můžete vyrobit i doma. Nejúčinnější domácí hnojivo je to z banánové slupky. Slupky od banánu většinou končí v odpadu. Je to chyba, protože slupky ukrývají velké množství minerálů, které orchideje potřebují pro svůj růst. Ve slupce můžete nalézt i fosfor, síru, vápník a draslík. Díky tomuto hnojivu budou vaše květy velkolepé. Banánovou slupku rozemelte na prášek a vložte do zavařovací sklenice. Tu následně zalijte vodou. Sklenici nechte odstát zhruba dva týdny. Je potřeba obsah sklenice každý den promíchat. Po uplynutí doby je hnojivo připraveno k použití. Hnojivo nařeďte v poměru 1 : 1 s vodou. Můžete ho přidat k zálivce nebo použít jako postřik.

Zdroj: https://www.gardenista.com/posts/ask-the-expert-how-to-make-a-phalaenopsis-orchid-bloom/
Přidat na Seznam.cz