Girl Cooking Pasta Spaghetti Pot

Většina lidí ji rovnou lije do dřezu. Pro rostliny se přitom jedná o hotový poklad

Pokud potřebujete hnojivo pro květiny, nemusíte utratit ani korunu. Vašim rostlinám dokážou zaručit potřebnou dávku cenných látek i běžné věci, které máte doma. Toto hnojivo bude vhodné pro zamiokulkasy nebo monstery. Úžasné hnojivo, které je levné, ekologické a účinné, není nic jiného než obyčejná voda, ve které se vařily těstoviny.

Hnojivo pro rostliny

Většina lidí jednoduše vodu z těstovin vylije do dřezu. To je velká chyba. Tato cenná tekutina obsahuje mnoho živin, díky kterým budou rostliny zdravé. Posílí je a stimuluje kvetení. Voda po těstovinách je bohatá na dusík, draslík a fosfor, což je vše, co zamiokulkas potřebuje, aby mohl krásně růst.

Mohlo by vás zajímat:  Známe trik, po kterém orchideje pokvetou dlouhé měsíce. Klíčem je malá změna zálivky

Za předpokladu, že jsme při vaření těstovin nepřidávali sůl do vody. Zaléváme-li květiny solenou vodou, přestanou brát vodu a začnou vadnout. Chcete-li vodu z těstovin použít k zalévání rostlin, počkejte, dokud nevychladne. Někteří také doporučují nechat vodu po těstovinách den odstát, ačkoli to může být spojeno s nepříjemným zápachem. Potom ji nalijte do láhve nebo do konvice. Zalévejte květiny nejméně dvakrát týdně.

Zdroj obrázku: Freepik

Nejen pro rostliny

Voda po těstovinách nebude fungovat pouze jako živina pro rostliny. Můžete ji snadno použít například jako základnu pro přípravu polévky nebo pro zahušťování oblíbeného jídla. Funguje také jako kosmetika pro poškozené vlasy. Takové a podobné tipy se v poslední době stávají velmi populární. Je to skvělý způsob jak využít všech dostupných surovin naplno.

Mohlo by vás zajímat:  Rostlinná říše nabízí exempláře i pro zapomnětlivé pěstitele. Tyto druhy odpustí téměř vše

V době, kdy jsou peníze vážným tématem a ceny všech produktů stále rostou, je dobré znát několik babských rad. Pokud žádné neznáte, nebojte se zeptat známých, budete překvapení, kolik zajímavých věcí se můžete naučit. Nebo si jednoduše sedněte za počítač a začněte vyhledávat. Internet je nekonečná studnice různých nápadů a návodů pro ekonomičtější a ekologičtější domácnost.

Zdroj: https://flourishingplants.com/watering-plants-with-pasta-water/
Přidat na Seznam.cz