Closeup Blooming Dahlia Flowers Greenery

Správní zahrádkáři ani v lednu nezahálí. Již nyní můžeme sázet oblíbené květiny

I když se to nemusí zdát, leden je vhodný čas k zasetí květinových semínek. Díky tomu si budeme moci vychutnat jejich vzhled a vůni v zahradě mnohem dříve. V dnešním článku vám řekneme, které květiny jsou vhodné zasít už takto brzy před sezónou.

Semínka vhodná k sázení

Leden je čas, kdy můžeme zasít nejen zeleninu, ale i spoustu květinových semen. Patří sem především jednoletky, které potřebují dlouhou dobu k rozkvětu. Výsevem semen začátkem ledna můžete urychlit jejich rozkvět. Díky tomu budou zdobit naši zahradu mnohem dříve, téměř okamžitě po zasazení do země.

Mohlo by vás zajímat:  Túje potřebuje přihnojit třikrát do roka

Ne všechny květiny se však dají zasít už začátkem roku. Kvetoucí jednoleté rostliny jsou velmi populární a vysévají se co nejdříve kvůli dlouhé vegetační době. Mezi trvalky, které se vysévají v lednu, patří jiřiny, begónie, pelargonie, šalvěj, verbena, petúnie, mexický ženšen a peruánský heliotrop.

Zdroj obrázku: Freepik

Na toto při výsadbě nezapomeňte

Při setí semen v lednu si musíme pamatovat několik důležitých pravidel, díky kterým budou naše rostliny dobře růst. Nejprve se musíme postarat o správné množství světla. Některé rostliny nepotřebují mnoho, ale nedostatek pro ně může být nebezpečný. Při péči o osvětlení mladých rostlin byste měli dát květináče na parapet nebo poblíž jiných přírodních zdrojů světla.

Mohlo by vás zajímat:  Jaro je za dveřmi. Už nyní ale můžeme vysadit první květiny

Musíme také pamatovat na to, že v lednu zasejeme květinová semena, která upřednostňují různé tepelné podmínky, takže se musíme přizpůsobit specifickým požadavkům. Pokud takové možnosti nemáme, stojí za to nastavit optimální teplotu, která je asi 20 stupňů Celsia. Všechna semena vysetá v lednu vyžadují dobrou půdu, to jim umožní získat potřebné živiny pro vývoj. Stojí za to vybavit se speciálním povrchem nebo kvalitní univerzální půdou.

Zdroj: https://www.thespruce.com/what-to-plant-in-january-4154627
Přidat na Seznam.cz