Cockroach Wooden

Švábi jsou noční můrou, kterou nikdo nechce zažít. Z domova je vyženou známé vůně

Švábi rozhodně nepatří mezi vítané návštěvníky v domácnosti. U některých lidí může jejich přítomnost způsobovat znechucení, až hysterické reakce. A co víc, šíří bakterie a viry, které jsou pro nás nebezpečné. Jejich trus k tomu patří mezi silné alergeny. Pokud tedy doma šváby máme, je třeba co nejdříve přijmout opatření, kterými je zase vyženeme pryč.

Proč se k nám švábi stěhují?

Švábi se do domů a bytů stěhují především kvůli snadno dostupné potravě. Jedí zbytky jídla, které za sebou lidé zanechávají, takže pokud se chcete vyhnout jejich návštěvám, důkladně všude uklízejte a často vynášejte odpadkové koše. Pokud už v domě šváby máte, vyzkoušejte několik domácích a levných způsobů, jak se jich zbavit.

Mohlo by vás zajímat:  Levandule ocení ořezání dvakrát do roka

Ačkoliv se to nezdá, švábi mají dobrý čich. A jestli něco nesnáší, pak je to vůně bobkových listů. Rozprostřete proto toto koření na místa, kde jste šváby spatřili. Pokryjte s nimi všechna zákoutí v kuchyni – místo pod sporákem, dřezem nebo kolem odpadkového koše. K tomu smíchejte citronovou šťávu s malým množstvím vody, přelijte do rozprašovače a nastříkejte po bytě. Kyselé prostředí zaplaší škůdce a dezinfikuje povrchy, po kterých se pohybují.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyžeňte je octem či šantou kočičí

Nezvaný hmyz zaplaší také ocet s mátovým olejem. Do rozprašovače jednoduše nalijte trochu octa, přidejte pár kapek esenciálního oleje a aplikujte na všechna místa, kde se mohou švábi skrývat. Důkladně vystříkejte především kuchyň a koupelnu. Švábům nevoní ani česnek nebo cibule v prášku, proto s tímto kořením můžete posypat jejich úkryty.

Mohlo by vás zajímat:  Máta: zázračná bylinka, ze které si snadno vyrobíte domácí kosmetiku pro krásu celého těla

Pokud máte doma kočičí miláčky, nejspíš už jste se setkali s bylinkou s názvem šanta kočičí. Zatímco mnohé kočky ji milují a funguje na ně jako droga, šváby odpuzuje. Sušenou šantu vložte do malých, vzdušných sáčků a ty zavěste do skříněk, kde skladujete potraviny. Nezapomeňte bylinku pravidelně měnit za čerstvou, aby vůně nevyprchala.

Zdroj: https://smithspestmanagement.com/blog/post/how-to-get-rid-of-roaches-in-your-home/
Přidat na Seznam.cz