Closeup Mouse House Mouse Cement Background

Na pastičky zapomeňte. Zbavit domov myší jde i mnohem chytřeji

Pro někoho jsou myši krásná a nevinná stvoření. Všichni se ale shodneme na tom, že by se u nás neměla zabydlet. Rády si pochutnají na zásobách potravin ve sklepě i v kuchyni, zamoří celý dům svými výkaly a navíc po nich zůstává velmi nepříjemný zápach. Jestli narazíte doma na jejich trus, musíte se s nimi rychle a razantně vypořádat. Existuje hned několik možností, které můžete využít. A ve většině případů nemusíte myši zabíjet. Jak na to?

Vůně, které myši nesnáší

Většina lidí si myslí, že musí myš okamžitě zabít, jakmile se objeví u nich doma. To ale není pravda. Myši mají velmi dobrý čich a některé je pachy zaručeně odstraší. Z tohoto důvodu byste měli sáhnout po některých bylinkách a vůních, které jim budou extrémně nepříjemné.

Mohlo by vás zajímat:  Ušetřit na vytápění pomůže několik jednoduchých kroků. Tyto jsou dostupné každému

Do blízkosti jejich hnízd byste měli vysadit nebo nastříkat mátu, heřmánek, diviznu, vratič nebo oleandr. Myši kromě toho nesnáší vůni plesnivých citronů a laku na vlasy. Plíseň ale bude velmi nepříjemná také pro vás, takže tuto metodu příliš nedoporučujeme.

Zdroj obrázku: Freepik

Odpuzovače myší jsou velmi účinné

Elektrické odpuzovače jsou velmi efektivní, protože vydávají zvuky, které slyší jen myši. Můžete je nainstalovat hned na několik míst v domě. Nejen že zastraší myš, která již v domě žije, ale ani se k vám žádné další myši neodváží vstoupit. Pořídit si můžete i pasti, do kterých se myši chytí, a potom je můžete vypustit ven do přírody.

Mohlo by vás zajímat:  Dát si odpolední šálek kávy může skončit špatně. Problémy se spánkem nejsou jediné, co hrozí

Radikální metody jsou až poslední možnost

Poslední možností, jak se zbavit myší, je jejich zahubení. Použít můžete jedy, ale dávejte si pozor na děti a čtyřnohé mazlíčky, kterým by mohly také uškodit. Jestli máte z myší velký strach, můžete si nechat dům deratizovat od specializované firmy. Anebo si jednoduše pořiďte kočku nebo psa. Většina pracovních plemen psů loví myši a s kočkou máte absenci myší zaručenou. Navíc získáte roztomilého přítele, který s vámi bude sdílet domov.

Zdroj: https://smithspestmanagement.com/blog/post/how-to-get-rid-of-mice/
Přidat na Seznam.cz