Closeup Mouse House Mouse Cement Background

Na pastičky zapomeňte. Zbavit domov myší jde i mnohem chytřeji

Pro někoho jsou myši krásná a nevinná stvoření. Všichni se ale shodneme na tom, že by se u nás neměla zabydlet. Rády si pochutnají na zásobách potravin ve sklepě i v kuchyni, zamoří celý dům svými výkaly a navíc po nich zůstává velmi nepříjemný zápach. Jestli narazíte doma na jejich trus, musíte se s nimi rychle a razantně vypořádat. Existuje hned několik možností, které můžete využít. A ve většině případů nemusíte myši zabíjet. Jak na to?

Vůně, které myši nesnáší

Většina lidí si myslí, že musí myš okamžitě zabít, jakmile se objeví u nich doma. To ale není pravda. Myši mají velmi dobrý čich a některé je pachy zaručeně odstraší. Z tohoto důvodu byste měli sáhnout po některých bylinkách a vůních, které jim budou extrémně nepříjemné.

Mohlo by vás zajímat:  Těžká vrstva sněhu může zničit celou zahradu. Ochranu potřebují stromy, trávník i cesty

Do blízkosti jejich hnízd byste měli vysadit nebo nastříkat mátu, heřmánek, diviznu, vratič nebo oleandr. Myši kromě toho nesnáší vůni plesnivých citronů a laku na vlasy. Plíseň ale bude velmi nepříjemná také pro vás, takže tuto metodu příliš nedoporučujeme.

Zdroj obrázku: Freepik

Odpuzovače myší jsou velmi účinné

Elektrické odpuzovače jsou velmi efektivní, protože vydávají zvuky, které slyší jen myši. Můžete je nainstalovat hned na několik míst v domě. Nejen že zastraší myš, která již v domě žije, ale ani se k vám žádné další myši neodváží vstoupit. Pořídit si můžete i pasti, do kterých se myši chytí, a potom je můžete vypustit ven do přírody.

Mohlo by vás zajímat:  Vánoční kaktus obsypaný květy můžete mít i vy. Stačí znát jeho chutě

Radikální metody jsou až poslední možnost

Poslední možností, jak se zbavit myší, je jejich zahubení. Použít můžete jedy, ale dávejte si pozor na děti a čtyřnohé mazlíčky, kterým by mohly také uškodit. Jestli máte z myší velký strach, můžete si nechat dům deratizovat od specializované firmy. Anebo si jednoduše pořiďte kočku nebo psa. Většina pracovních plemen psů loví myši a s kočkou máte absenci myší zaručenou. Navíc získáte roztomilého přítele, který s vámi bude sdílet domov.

Zdroj: https://smithspestmanagement.com/blog/post/how-to-get-rid-of-mice/
Přidat na Seznam.cz