Citronova Trava1

Citronová tráva vnese do kuchyně vůni orientu. Snadno si ji lze vypěstovat i čerstvou

Kdo má rád indická jídla nebo asijskou kuchyni celkově, tak určitě ví, že se v ní hodně používá citronová tráva. Asijská kuchyně obsahuje mnoho zajímavých chutí, které v našich jídlech nemáme. Citronová tráva patří mezi suroviny, které jsou velmi výjimečné. Můžete si ji dokonce vysadit doma a používat ji vždy čerstvou. Je to velmi jednoduché a můžete tak obohatit různé pokrmy. Jak využít citronovou trávu?

Jak citronovou trávu pěstovat?

Citronová tráva je velmi známým produktem. Poznáte ji podle shluku dlouhých stonků, které vyrůstají přímo z kořene. Pokud se rozhodnete ji pěstovat, může dorůst až do výšky 1,5 metru, ale v přírodě je ještě dvojnásobně vyšší. Pěstuje se hlavně v oblasti Středomoří. Pokrmům poskytne skvělé aroma i chuť, ale tráva není tolik kyselá jako citron samotný.

Mohlo by vás zajímat:  Nejen zvířátkové tvoření. Z kaštanů snadno vyrobíte perfektní prací prostředek a mýdlo

Na co ji můžete použít? Díky svému aroma se hodí například k ochucení různých druhů nápojů, ale využití má mnohem širší. Hodí se také do masových jídel, stejně jako do omáček. Stačí malý úlomek umýt, nadrtit nožem a přidat do hrnce. Může být tvrdá, a proto ji na konci vaření vytáhněte, aroma se pak snáze do jídla dostane. Citronová tráva má mnoho zdravotních výhod.

Zdroj obrázku: Freepik

Proč je dobré citronovou trávu používat?

Citronová tráva má spoustu užitečných vlastností. Najdete v ní nejen vitaminy, ale také minerály. Můžete si z ní snadno vyrobit olej, který se nejvíce používá ve fytoterapii. Ovlivňuje lidskou pohodu, takže si ho pak můžete přidat do koupele nebo do aromalampičky. Olej se hodí také na kožní problémy, protože odstraňuje podráždění a uklidňuje pokožku.

Mohlo by vás zajímat:  Maliníky podpoří hnojivo připravené z banánových slupek

Snadno si ji můžete také vypěstovat, i když to pro mnoho lidí bude neuvěřitelné, pokud se jedná o naše podmínky. Je to ale jednoduché. Trávu si můžete koupit v obchodech nebo na tržištích, ale mnohem lepší bude ji mít čerstvou vždy u sebe. Stačí k tomu semena, která dáte do květináčů. Až se objeví výhonky, můžete je přesadit do větších nádob a poté je dát na světlé místo a pravidelně je zalévat.

Zdroj: https://www.rxlist.com/lemongrass/supplements.htm
Přidat na Seznam.cz