Happy Young Woman Standing Opened Fridge

Pět kroků, které zabrání zápachu v lednici

Lednice je naprosto nezbytným spotřebičem v našich domácnostech, protože pomáhá udržovat potraviny čerstvé. Časem se však v lednici může vyvinout nepříjemný zápach kvůli hromadění bakterií a plísni. Lednička tak může nepříjemně zapáchat a to může ovlivnit i chuť potravin uvnitř. Zde je několik tipů, které vám pomohou zbavit se nepříjemných pachů v lednici a udržet ji i do budoucna čistou a bez zápachu.

Jak se zbavit nepříjemných pachů v lednici

  • Důkladně vyčistěte ledničku: Prvním krokem, jak se zbavit nepříjemných pachů v lednici, je její důkladné vyčištění. Vyprázdněte ledničku, nechte ji odmrazit a následně vyjměte všechny police a zásuvky a umyjte je teplou mýdlovou vodou. K čištění vnitřku lednice použijte roztok jedlé sody a citronové šťávy nebo použijte ocet s vodou v poměru 1 : 3. Při čištění věnujte zvýšenou pozornost případným skvrnám a zaschlým kusům potravin.
  • Odstraňte zkažené potraviny: Projděte všechny potraviny a zkontrolujte, zda nejsou zkažené nebo prošlé. Pokud ano, vyhoďte je. Tento krok je obzvlášť důležitý, protože pokud jídlo vydává nepříjemný zápach, může se tak rychle rozšířit na další potraviny v chladničce.
Mohlo by vás zajímat:  Z citrusové kůry snadno vznikne netradiční svíčka nebo pleťová maska. Stačí jen zapojit kreativitu
Zdroj obrázku: Freepik

Jak udržet lednici čistou a bez zápachu

  • Udržujte v lednici pořádek: Neuspořádaná lednička může vést k zastrčení potravin, na které následně zapomenete, ty se zkazí a začnou zapáchat. Udržujte proto v chladničce pořádek tím, že seskupíte podobné položky dohromady a veškeré otevřené potraviny nebo zbytky jídla dáte do vzduchotěsných krabiček či sáčků.
  • Vyhněte se silně páchnoucím potravinám: Některé potraviny, jako je cibule či aromatické sýry, mohou vydávat silné pachy, které v lednici přetrvávají i dlouho po snědení těchto potravin. Tyto druhy jídla proto skladujte ve vzduchotěsných nádobách a raději zvolte vícenásobné jištění – například vzduchotěsný sáček umístěný ve vzduchotěsné krabičce.
  • Používejte přírodní deodoranty: Existuje několik přírodních deodorantů, které můžete použít, abyste se zbavili nepříjemných pachů v lednici. Vložte do lednice otevřenou krabičku jedlé sody nebo aktivního uhlí, abyste absorbovali nepříjemné pachy. Můžete také pravidelně vytírat lednici roztokem z vody a octa ve stejném poměru. To vám pomůže neutralizovat nepříjemné pachy a zabít bakterie.
Zdroj: https://thefoodellers.com/en/9-natural-remedies-to-get-rid-of-bad-smells-in-your-fridge
Přidat na Seznam.cz