Sukulent Flower Children S Hands White Background

Sukulenty potřebují dostatek slunečního světla a minimum péče

Sukulenty jsou velmi oblíbenými rostlinami jak na zahradu, tak do domácnosti. Celkové přesvědčení totiž je, že jsou velmi nenáročné na pěstování. To je více méně pravda, ale i tak je několik faktorů, které bychom měli hlídat, aby se u nás sukulentům dařilo.

Kam sukulenty umístit

Sukulenty jsou uzpůsobené na poměrně vysoké teploty a přímé sluneční záření. Proto je ideální dát je na slunečné místo. Jestli je to skleník, okenní parapet, či v létě balkon, je vlastně úplně jedno. Na zahradě se jim bude dařit taky. Naopak byste je neměli dávat na stinná místa. Může se pak stát, že bude půda kolem nich vlhnout a nebude průběžně vysychat. Tudíž může dojít k uhnívání. Zároveň nedostatečný příjem slunečního záření způsobí zakrslost a celkové neprospívání rostliny.

Mohlo by vás zajímat:  Chcete se inspirovat u nejlepších? Navštivte Květnou zahradu v Kroměříži
Zdroj obrázku: Freepik

Rozhodně to nepřehánějte s péčí

Jak již bylo řečeno, sukulenty jsou poměrně nenáročné rostliny. Přehnanou péčí jim tak můžete akorát ublížit. Tohle se týká jak hnojení, přesazování, tak i zalévání.

Co se zalévání týče, sukulenty jsou uzpůsobeny k zadržování vody. To je zajištěno právě jejich speciálními listy. Celková četnost zalévání je pak odvislá od ročního období. Na jaře je období největšího růstu, a tudíž je potřeba častější zalévání. Postačí vám rostlinu zalít zhruba jednou týdně. V létě se četnost zmenšuje a bude tak stačit zálivka dvakrát měsíčně. V zimě už nemusíte zavlažovat více jak jednou měsíčně. Vždy sukulent zalévejte, až když je půda vyschlá. Nedojde tak k jeho uhnívání.

Mohlo by vás zajímat:  Použité čajové sáčky ocení ještě rostliny, nábytek nebo pokožka

Přesazování pak u sukulentů není potřeba nijak často. Nemají totiž zvláště vyvinutý kořenový systém a postačí je přesadit, až když samotná rostlina přeroste květináč. Hlínu můžete použít speciální pro sukulenty a kaktusy. Vždy se ale ujistěte, že je suchá.

Sukulenty jsou rostliny zvyklé na nedostatek živin a jsou k tomu uzpůsobené. Hnojení pak není potřeba prakticky vůbec. Samozřejmě pokud rostlinu přihnojit chcete, můžete, ale rozhodně se vyhněte dusíkatým hnojivům.

Zdroj: https://www.architecturaldigest.com/story/how-to-care-for-succulents
Přidat na Seznam.cz