Gaysorn Is Planting Small Saplings Florida Bananas That Are Planted Plastic Pots As Decorative Plants Home Decoration Agricultural Concept

Snížit náklady v domácnosti pomohou i drobné změny. Na maličkostech lze ušetřit i tisíce korun

Zdají se vám náklady na provoz domácnosti příliš vysoké? Přemýšlíte, jakým způsobem je snížit, ale nenapadá vás nic, čeho byste se mohli poměrně snadno vzdát? Nemusíte se hned začít nějak výrazně omezovat, abyste ušetřili. Mnohdy stačí dělat věci jiným způsobem, než jakým jste zvyklí, budete překvapeni, že právě tak ušetříte nejvíce peněz, a nejen to, ještě ulevíte přírodě. Co všechno se tedy dá dělat jinak? Dočtete se níže v tomto článku.

Mytí nádobí s nízkou spotřebou vody

Pokud ještě nemáte myčku na nádobí, je nejvyšší čas si ji pořídit. Náklady na její pořízení jsou sice poměrně vysoké, ale ušetří spoustu vody, a tím později i spoustu peněz. Rozhodně je to skvělá investice, která se časem vyplatí. V dnešní době ovšem existují některé domácnosti, které z různých důvodů nemají možnost pořídit si myčku. V takové situaci doporučujeme umývat nádobí po více kusech a ve dřezu s napuštěnou vodou. Vyvarujte se mytí nádobí pod tekoucí vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Supermarket? Ne, exotické plody můžete pěstovat i doma
Zdroj obrázku: Pixabay

Vypěstujte si vlastní ovoce a zeleninu

Věděli jste o tom, že nemusíte mít zahradu, abyste si mohli pěstovat vlastní ovoce a zeleninu? Mnoho druhů můžete snadno pěstovat v květináčích. Zkuste si pořídit semínka balkónových rajčat, paprik, okurek, jahod, malin, ale třeba i jabloní, hrušní a jiných stromkovitých plodin. Vyzkoušet můžete i balkónový rybíz, angrešt a další plodiny. Stačí vám k tomu pouze dostatečně velké květináče. Velmi snadno si také sami vypěstujete kanadské borůvky, které je snadné pěstovat v květináčích.

Úklid domácnosti

Ani pro úklid domácnosti není nutné kupovat předražené přípravky nabízené v obchodě. Raději zkuste použít citron, pomeranč, jedlou sodu, kyselinu citronovou, lihový ocet a další přírodní a levné produkty, které vám pomohou udržovat dům v čistotě za velmi nízkou cenu. Zbavte se chemických čisticích prostředků, které akorát lezou do peněž.

Zdroj: https://www.goodenergy.co.uk/blog/2017/08/22/ultimate-guide-eco-friendly-living/
Přidat na Seznam.cz