Group Helminths Isolated Black Background 3d Illustration

Střevní pataziti dají zabrat celému organismu. Zpátky do formy vrátí tělo správné potraviny

Tasemnice nebo škrkavka jsou paraziti, kteří se velmi často vyskytují v našem těle. Dokážou hodně ovlivnit především činnost střev, a proto je nutné konzumovat potraviny, které těmto parazitům vadí. Dostanou se nejen do dospělých, ale také dětských střev a už od útlého věku je tak nutné vědět, jaké produkty si dopřát, aby se nám paraziti vyhnuli.

Co musíte udělat, abyste se vyhnuli parazitům?

Parazity je nutné co nejdříve z vašeho těla vyhnat, ještě lepší je ale pečovat o své tělo tak, aby se do něj nedostali. Proto dbejte na pravidla, která zaručí, že bude vaše tělo v pořádku a orgány správně fungovat. Není to jen o potravinách, je také nutné dodržovat správnou hygienu. Mnoho dětí si parazity přinese například z mateřské školy, protože učitelky nemají čas kontrolovat, jestli si po každém použití WC děti umyjí ruce.

Mohlo by vás zajímat:  Připravte zahradní jezírko na zimu a zabezpečte ho před nepřízní počasí

Jak se můžete chránit? Především hygienou, pravidelným mytím kupované zeleniny a ovoce a také dávejte pozor při konzumaci syrových ryb nebo masa, které může parazity obsahovat. Doma dbejte na pořádek, uklízejte po sobě kuchyň a pravidelně vyměňujte ložní prádlo. Vhodné je také omezit konzumaci cukru nebo tučných produktů. Do svého jídelníčku byste měli zařadit potraviny, které budou bohaté na živiny, které parazity zničí.

Zdroj obrázku: Freepik

Dávejte si pravidelně probiotika a prebiotika

Jestli máte problém s parazity, můžete jíst některé druhy potravin, kterými je odradíte a z těla dobrovolně odejdou. Můžete se také pojistit probiotiky a prebiotiky, která udržují střevní mikroflóru v normě. Jezte vyváženou stravu, která bude bohatá na vitaminy, minerály, ale také bude obsahovat dostatek bílkovin, zdravých tuků a vlákniny.

Mohlo by vás zajímat:  Plíseň bramborová dokáže zničit během chvíle celou úrodu. Zeleninu zachrání cibulový postřik

Především vláknina je velmi důležitá, co se týče správné funkce střev. Proto si dávejte dostatek přírodních jogurtů nebo kefírů, které obsahují živiny a látky, které vám pomohou střeva vyčistit. Můžete si dát také brusinkovou šťávu, parazitům se nebudou líbit ani ostrá jídla nebo jablečný ocet.

Zdroj: https://www.verywellhealth.com/natural-remedies-for-intestinal-parasites-88232
Přidat na Seznam.cz