Beautiful Orchids Windowsill

Orchidej může i během zimních měsíců vypadat skvostně. Vyzkoušejte rady zkušených květinářů

Orchidej je bezesporu jednou z nejoblíbenějších květin v bytech nebo domech. I když není příliš náročná na péči, dodržování několika základních pravidel z ní udělá nádhernou výzdobu interiéru. V zimě děláme běžnou chybu, která orchidejím ubližuje. Vyvarujte se jí a na jaře se opět můžete těšit na barevné a skvostné květy.

Jak se starat o orchideje na podzim a v zimě?

Stojí za zmínku, že květiny nejsou rády v blízkosti radiátorů. Na tomto místě je vzduch velice suchý a horký a orchideje jsou citlivé na takovéto podmínky. Ponechání orchidejí na takovém místě může způsobit, že květiny opravdu zemřou. Chcete-li to napravit, stojí za to udržovat květináče stále vlhké v rozptýlené expandované hlíně. Také stojí za to stříkat rostlinu vodou ráno, díky čemuž si udrží svou vlhkost po celý den. Na podzim se také vyplatí postarat se o takzvané přechodné období pro orchideje. Co to obnáší? Je potřeba, aby orchidej mohla ztuhnout. K tomu ve večerních hodinách stojí za to otevřít okno tak, aby si rostlina začala zvykat na chladnější vzduch. Díky tomu se i na podzim může orchidej pyšnit květy a uvolňovat nové listy.

Mohlo by vás zajímat:  Velkému prostoru sluší mohutné květiny. Některé druhy rostlin dorostou až ke stropu
Zdroj obrázku: Freepik

Hnojení orchidejí v chladných měsících

V podzimním období potřebují orchideje méně hnojiva. Je nutné snížit jeho množství. V zimě v období od prosince do března hnojivo zcela vynechejte. Toto jsou měsíce, kdy květy nepotřebují velkou dávku vitamínů. Pokud to v této době přeženete s hnojením, přebytek minerálních látek a vitamínů se začne hromadit v kořenech a to pro ně nebude dobré.

Jak zalévat orchideje?

Na podzim nezapomínejte na pravidelné zalévání orchidejí. Pro správnou zálivku neexistuje žádné přesné pravidlo, protože vše závisí na rostlině. Pokud jsou kořeny orchideje zelené, znamená to, že mají správné množství vody. Pokud změní barvu a zbělají nebo zešednou, musí být co nejdříve zality. Na podzim je důležité zalévat orchideje jednou týdně. V tomto případě bude fungovat lázeň. Rostlinu vložíme na půl hodiny do misky naplněné vodou na dobu 20 minut. Po uplynutí této doby nezapomeňte vypustit přebytečnou tekutinu. Dalším způsobem, jak zalévat orchidej, je nalít malé množství vody do stojanu nebo nalít na rostlinu více vody nad dřez a počkat, až přebytečná voda odteče.

Zdroj: https://www.aos.org/orchids/additional-resources/winter-orchid-tips.aspx
Přidat na Seznam.cz