Pneu 3406964 1920 1[1]

Staré pneumatiky nechte válet na zahradě, udělají zde mnoho parády a také užitku

Auto má dnes už každý. S jeho provozem souvisí i několik nezbytných věcí, kam patří i nutnost měnit pneumatiky. Když ty stávající nemají ani dostatečný vzorek, ani dostatečnou kvalitu, začneme přemýšlet nad tím, co s nimi. Mnoho lidí s nimi zavítá do sběrných dvorů a na jiná specializovaná místa. Jsou ale i tací, kteří je nechají doslova válet na své zahradě. To se může při troše úprav jevit jako dobrá nápad. Stačí pár pneumatik, barva a běžné nářadí a vznikne něco originálního.

Pokud máte zahradu nebo dvorek a starší pneumatiky, které již dosloužily svému původnímu účelu, nevyhazujte je. S trochou trpělivosti a šikovnosti vám ještě poslouží jako pěkné a funkční dekorace a u vaší zahrádky se pak každý rád zastaví.

Mohlo by vás zajímat:  Pečivo kupuje na týden dopředu, zná desetivteřinový trik jak ho udržet stále měkké

Jak postupovat

Základem je pneumatiku nejprve dobře omýt, zbavit nečistot a odmastit, k čemuž můžete použít například ředidlo nebo technický benzín, případné jiný vhodný prostředek. Takto připravenou pneumatiku je pak vhodné nabarvit, a to pomocí syntetické barvy nebo akrylového spreje.

Pokud chcete mít umělečtější kousek, můžete si na povrchu gumy pomocí křídy nakreslit nový obrys, například vlnkovaný, a potom jej pomocí ostrého nože odříznout nebo vystřihnout pomocí nůžek.

Zdroj obrázku: Pixabay

Fantazii se samozřejmě meze nekladou. Můžete například navrstvit na sebe několik různobarevných květináčů nebo je můžete do svahu vyskládat tak, že se budou částečně překrývat a tvořit několik řad za sebou, což působí velice dekorativně.

Mohlo by vás zajímat:  Bylinky jsou kouzelnice, které vyléčí řadu neduhů. Znamení zvěrokruhu napoví, která je ta pravá

Možnosti využití

V na zemi umístěných květináčích z pneumatik nemusíte pěstovat jen květiny, hodí se také například k pěstování bylinek nebo zeleniny. Můžete například květináče střídavě osadit a střídavě vysypat dekorativními kamínky nebo oblázky. Využít je můžete dokonce i k založení kompostu.

Menší pneumatiky můžete například srovnat do řady ve tvaru přímky nebo vlnky a použít je tak k oddělení části venkovního prostoru, například u bazénu.

Další neotřelou možností je barevný květináč z pneumatiky zavěsit na zeď nebo i na strom a využít jej k pěstování popínavých a plazivých druhů rostlin. K zavěšení můžete použít železný kruh a řetěz nebo pevné lodní lano, které můžete rovněž nabarvit.

Mohlo by vás zajímat:  Příroda nepřestává fascinovat. Tyto giganty ze světa rostlin uchvátí na první pohled

Pokud však nevěříte svým tvůrčím schopnostem, můžete si květináč vyrobený z recyklovaných pneumatik zakoupit ve specializovaných prodejnách.

Zdroj: https://www.thrillist.com/cars/10-brilliant-uses-for-old-tires-how-to-recycle-your-old-rubber-car-tires-into-diy-projects
Přidat na Seznam.cz