Two Paper Kitchen Towels Brown Wooden Table

Papírové utěrky najdou využití nejen v kuchyni. Pomohou vychladit nápoj i s naklíčením semínek

Jsou po ruce a hodí se na leccos. To ví každá žena v domácnosti, že papírové utěrky nebo ručníky musí být na lince pořád. Patří mezi základní „must have“ každé kuchyně, protože jsou praktické, k tomu laciné. S jejich pomocí se rychle očistí linka i utře rozlité pití po dětech. Jsou zcela univerzální, proto se mohou používat v rozličných situacích, o kterých mnozí nemají tušení. Zkuste se inspirovat tipy, jak ještě využít potenciál papírových utěrek.

Na očistu povrchů i pomůcka při vaření

Při vaření se může leccos vylít nebo potřísnit, proto je dobré mít papírové utěrky vždy po ruce a skvrny lehce setřít. Papírové utěrky mají vysokou savost, proto je s nimi možné utřít tekutiny, omáčku i omastek. Právě mastnotu lze odstranit nejen z pevných povrchů, ale také z vývaru, který se zdá příliš mastný. Utěrka se na malou chvilku položí na hladinu vývaru a tuk se tímto způsobem snadno nasákne. Je nutné dbát ale vysoké opatrnosti, když je vývar horký, papírová utěrka může být na hladině opravdu jen pár vteřin.

Mohlo by vás zajímat:  Malý savec je symbolem neštěstí, zahradě přitom může jenom prospět. Postavte netopýrovi domeček
Zdroj obrázku: Freepik

Pro zmenšení vlhkosti

Na kuchyňské papírové utěrky se mohou odkládat též usmažené řízky, aby se tímto způsobem zbavily přebytečného tuku. Stejným způsobem lze postupovat u jiných smažených jídel včetně bramboráků nebo dalších zeleninových placek. Láhve s olivovým nebo řepkovým olejem, které jsou často potřísněné kluzkým olejem, se mohou rovněž do papírových utěrek zabalit, aby nevyklouzly při použití z ruky. Utěrky umí odvádět mastnotu, ale i vlhkost, proto se doporučuje zakoupenou zeleninu nebo ovoce do nich jednotlivě zabalit, aby se plodům prodloužila trvanlivost.

Mohlo by vás zajímat:  Vlašské ořechy napomůžou k přirozené kráse pleti i vlasů. Ořechové masky dokážou zázraky

Na chlazení nápojů i na pěstování sazenic

Jak ještě využít papírové utěrky? Díky těmto papírovým ubrouskům se rychleji vychladí nápoje na večerní party. Stačí láhve zabalit do mokrých kuchyňských utěrek a naskládat do chladničky, nápoje budou vychlazené během chvilky. Mokré papírové utěrky umí udržet vlhkost, proto je možné na nich též nechat naklíčit různé druhy semínek a zrní. Klíčky mohou posloužit do zeleninových salátů nebo na přípravu sazenic. Pokapáním papírových utěrek esenciálními oleji vznikne domácí osvěžovač vzduchu. S pomocí papírového povrchu lze odstranit i vosk ze svíčky na čalounění, stačí přiložit na kapku a jemně po utěrce přejet horkou žehličkou, vosk se vpije do utěrky.

Zdroj: https://www.rd.com/list/9-extraordinary-uses-for-paper-towels/
Přidat na Seznam.cz