Peace Lily 4040890 1920[1]

Na pohled krásná rostlina odrazuje možnou náročností. Investice do ní se málokdy vrátí

Mít doma krásné květiny, to je snem každého milovníka přírody. Mezi jednu takovou květinu, která skvěle vypadá, patří toulcovka. Ta se poslední roky stala velmi populární volbou. Řada pěstitelů si na ní však vyláme zuby, jelikož chyby při pěstování tato rostlina neodpustí. Je však škoda, aby veškerá snaha přišla vniveč. Nejenom kvůli kráse této květiny, ale i kvůli tomu, že její přítomnost v domácnostech může mít i zdravotní benefity – umí například filtrovat vzduch v interiéru.

Ačkoli je toulcovka velmi vděčná za kultivaci, existuje několik chyb v péči, které neodpustí svého majiteli. Přestává kvést a rychle se zhoršuje, když např.:

  • je příliš na přímém slunci,
  • má málo vlhkosti,
  • špatně hnojíte.
Mohlo by vás zajímat:  Mýty o orchidejích z nich dělají náročné rostliny, podle pěstitelů je péče hračkou

Žádné horko a sucho

Tento druh lilie patří do čeledi, která má celkem 50 druhů. Pouze dva druh se ale používají jako okrasné rostliny. Jsou to ty, které nejčastěji zdobí naše parapety. Toulcovka přirozeně roste v zemích jižní a střední Ameriky a v jihovýchodní Asii. Tropický původ rostliny určuje specifické požadavky na pěstování. Optimální teplota pro tento jedinečný květ je pokojová teplota mezi 18 a 20 stupni. Rozhodně byste ji tedy neměli nechávat na slunci.

Zdroj obrázku: Pixabay

Toulcovka okouzluje svými zelenými listy po celý rok a kvete téměř po celý vegetační rok. To vše za předpokladu, že jí poskytnete vhodnou polohu. Miluje částečný stín. Dokonale roste nejen v obývacích pokojích, ale také v koupelnách, kde není otevřený přístup ke slunečnímu záření. Nadměrné vystavování slunci často způsobuje spáleniny a žloutnutí listů. Jakmile se tyto příznaky objeví, okamžitě ji odstraňte z přímého světla.

Mohlo by vás zajímat:  Tuhle mucholapku budete milovat. Domov vyčistí od otravného hmyzu a ještě ozdobí interiér

Špatné hnojení

Toulcovka roste nejlépe v mírně kyselé humusové půdě. Mělo by se hnojit hlavně během období květu (každé dva týdny) hnojivem určeným pro kvetoucí rostliny. Musíte ho ovšem zředit ve vodě v poměru 1:1. Je absolutně zakázáno používat těžké minerální přípravky obsahující vápník, včetně přírodních prostředků založených na vaječných skořápkách, protože by narušily pH půdy, které je vhodné pro hruškovité květy a vedlo by to ke zhnědnutí listů.

Zdroj: https://www.gardendesign.com/houseplants/peace-lily.html
Přidat na Seznam.cz