Open Fridge Full Fruits Vegetables Drinks

Stačí málo a v lednici se usadí nepříjemný zápach. Zbavte se ho pomocí osvědčené metody

Lednice je místo, kde uchováváme potraviny, a to klidně i na několik dní. Pokud tam ale necháme potraviny, které se rychle kazí, může vzniknout nepříjemný zápach, který bude cítit po každém otevření lednice. Není jednoduché tento zápach odstranit, proto bude mnohem lepší mu předcházet. Jak si pomoci od zápachu a na co si dát pozor, abyste lednici měli vždy čistou?

Stačí jen trocha mléka nebo prošlý jogurt

Ke vzniku zápachu v lednici stačí opravdu málo – když se například vylije trocha mléka nebo necháme několik dní otevřený jogurt, na který zapomeneme. V takovém případě nám nezbyde nic jiného než všechny suroviny z ledničky vyndat, zhodnotit, jestli má ještě smysl je vracet zpátky, nebo je vyhodit, a zbytek schovat a později ho do lednice vrátit.

Mohlo by vás zajímat:  Čtyřnohý kamarád bude parťák, který nezradí, dostane do kondice a zorganizuje čas

Předtím ale musíme lednici poctivě vyčistit. V první řadě byste měli vědět, jak potraviny do lednice naskládat, aby se netloukly jejich vůně. Vyndejte všechny chlazené potraviny a lednici pečlivě umyjte – police, zásuvky a také dveře samotné. Nezapomeňte na žádnou skulinku. Pomoci si můžete například teplou vodou, jedlou sodou nebo octem. Jsou to prostředky, které jsou na přírodní bázi a můžete je použít bez obav.

Zdroj obrázku: Freepik

Z nejhoršího pomohou domácí prostředky

Jedlá soda je tím nejlepším pomocníkem v domácnosti. Společně s jablečným octem dokáže odstranit nepříjemný zápach z lednice, ale také umyje nečistoty. Některé starší ledničky mají nádoby na vody, kam se chytá nejen špinavá voda, ale také další odpad. Pomocí jedlé sody odstraníte veškeré nečistoty a nakonec ledničku vytřete čistým hadříkem a čistou vodou. Nemusíte používat drahé prostředky, opravdu postačí ocet.

Mohlo by vás zajímat:  Běžné problémy při pěstování rajčat

V případě potřeby můžete použít i prostředek na nádobí. Nezapomeňte uklidit potraviny do lednice v pořadí, ve kterém se nebudou kazit a také překážet těm ostatním. U některých výrobků se mohou vůně promíchat, a tím pádem se nepříjemný zápach bude linout ještě mnohem déle. Může také chvíli trvat, než přijdete na to, který produkt je prošlý nebo zkažený.

Zdroj: https://www.aftermath.com/blog/bad-smells-in-the-fridge/
Přidat na Seznam.cz