Aloe Vera Fresh Leaf Aloe Vera Farm Garden Natural Background

Gel z aloe vera působí blahodárně nejen na zdraví pokožky, skvělé účinky přináší také zevnitř

Mnozí z nás jsou dobře seznámeni s pečujícími vlastnostmi aloe. Jedná se o přírodní prostředek, který zklidňuje podrážděnou pokožku a výrazně zlepšuje její vzhled. Málokdo už ale tuší, že je možné užívat šťávu z aloe vera také zevnitř. Pomůže vypořádat se se zácpou, pomalým metabolismem a překyselením organismu. Jaké další účinky lze očekávat díky její pravidelné konzumaci? Existují nějaké kontraindikace? Zjistěte, co všechno aloe dokáže.

Domácí šťáva z aloe

V lékárnách a prodejnách bylinek najdete četné přípravky, které čerpají z potenciálu této úžasné rostliny, ale stojí za to vědět, že šťávu z aloe vera si můžete připravit i sami doma. Je to rostlina, kterou lze úspěšně a snadno pěstovat v květináči. Měli byste však pamatovat na to, že pro vlastní přípravu směsi je nutné vybrat dužinu z listů rostliny staré nejméně dva roky, ale ne starší než pět let. Vzhledem k tomu, že aloe vera patří mezi sukulenty, vyplatí se upustit od zalévání rostliny dva týdny před plánovanou přípravou nápoje. Díky tomu budou cenné látky v listech koncentrovanější.

Mohlo by vás zajímat:  Prach a bakterie jsou podceňovanými nepřáteli v domácnostech, vyhrát boj vyžaduje úsilí
Zdroj obrázku: Freepik

Léčivá síla

Přestože jsou léčivé vlastnosti rostliny známé po staletí, je třeba být s dávkováním nápoje opatrní a nic nepřehánět. Pokud používáme přípravek zakoupený v lékárně, měli bychom se striktně řídit doporučeními výrobce, která jsou uvedená v příbalovém letáku. Pro začátek se doporučuje užívat malé množství (asi jednu polévkovou lžíci) jednu hodinu před jídlem. Postupem času můžeme užívat až maximální dávku 50 ml.

Aloe na imunitu

Nyní když víme, jak aloe používat, je dobré vědět, v čem všem vám může pomoci. Rozhodně by se nemělo jednat o náhradu pestré a správně vyvážené stravy. Může se však stát silným spojencem v boji za silnou imunitu. To vše díky četným vitamínům a minerálům. Pravidelná konzumace aloe zvyšuje množství protilátek a lymfocytů v krvi. Přispívá především k prevenci infekcí horních cest dýchacích.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/can-you-eat-aloe-vera
Přidat na Seznam.cz