Rericha3

Řeřicha vyroste ze semínka už za sedm dní. O zdraví a krásu může pečovat po celý rok

Řeřicha patří mezi rostliny, které ještě nejsou tolik známé. Je to ale chyba, protože obsahuje tolik živin, že by byla škoda ji přehlížet. Řeřicha je plná nejen vitaminu C, ale také železa, hořčíku nebo vápníku. Proč byste ji měli alespoň ochutnat a jaké účinky má na naše zdraví? Můžete si ji také snadno doma vypěstovat.

Řeřicha je oblíbená hlavně na Velikonoce

Řeřichu si lidé dávají na stůl především o Velikonocích. Je to rostlina, která se ale může konzumovat po celý rok. Je nesmírně cenná a také levná, hodí se do různých druhů salátů. Vitaminy, které obsahuje, nám dodají spoustu energie. Vitaminu C má dokonce mnohem víc než citrusy. Její chuť je báječná, lehce kořeněná. Díky tomu je vhodná také jako dekorace na chlebíčky nebo polévky.

Mohlo by vás zajímat:  Na jaře dodá rostlinám energii dusičnan amonný, pozor ale na správné množství

Řeřicha je stará už stovky let. Má bohatou historii, dříve se používala jako afrodiziakum. Díky vitaminům je skvělým produktem na posílení organismu, také chrání před volnými radikály. Má detoxikační vlastnosti, a proto se hodí především v jarních měsících, kdy je tělo po zimě unavené. Do svého jídelníčku ji mohou zařadit také lidé, kteří drží dietu, nemá totiž skoro žádné kalorie.

Zdroj obrázku: Pixabay

Doma ji můžete jednoduše vypěstovat

Konzumací řeřichy si zajistíte správnou funkci také dalších orgánů, zamezíte například nemoci ledvin nebo štítné žlázy, zbavíte se revmatismu nebo střevních parazitů. Určitě se vyplatí si ji doma vypěstovat, protože je to velmi snadné a nepotřebujete k tomu žádné drahé vybavení. Navíc se hodí také do kosmetických produktů. Pozitivně působí na vlasy a nehty, pleť bude díky obsahu látek zklidněná.

Mohlo by vás zajímat:  Většina lidí se jí snaží zbavit, přitom se jedná o lék, který pomůže i zhubnout

Semínka můžete pořídit v každém zahradnictví. Zasadí se do nádoby, kterou si připravíte předem. Semínka se musí namočit a potom denně zalévat. Rostou hlavně na slunci, než řeřicha vyroste, potrvá to asi sedm dní. Potom ji můžete přesadit do květináčů a dát na zahradu. Vhodné je ale také zasadit ji přímo do země. Pěstuje se od března až do října.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/garden-cress-seeds
Přidat na Seznam.cz