Still Life Living Room With Wooden Inscription Home

Květiny jsou víc než jen dekorace. Některé pomohou vyčistit vzduch od škodlivých toxinů

Rostliny, to nejsou pouze dekorace, ale také pomáhají čistit vzduch v domácnosti. Záleží však na tom, jakou rostlinu si domů budete pořizovat. Mnoho lidí rostliny v bytě nechce, protože nemají čas se o ně starat. To se ale může změnit, pokud jim řeknete, že si díky nim mohou vylepšit kvalitu vzduchu.

Jaké rostliny pomohou vyčistit vzduch?

V každé domácnosti najdete škodlivé látky, které se vznášejí ve vzduchu. Najdete je v matraci, peřinách i samotném povlečení. Ani častým praním ložního prádla se jich nezbavíte, proto si můžete pomoci právě rostlinami, které škodliviny odstraní a díky nimž se vzduch doma pročistí. Není to přitom nic složitého, o rostliny se stačí jen starat a zalévat je.

Mohlo by vás zajímat:  Pomeranč je vynikající nejen uvnitř. Slupka dokonale osvěží domácnost a odežene hmyz

Díky rostlinám budete mít v domácnosti svěží a čistší vzduch. Okřídlený květ je jednou z nich. Vypadá krásně, stejně také voní. Dodá místnosti zvláštní vzhled a také vyčistí vzduch. Jeho vůni můžete cítit po celý den a lze ho dát hned na několik míst, kde vám bude dělat radost. Pomoci může také meduňka, která je oblíbenou bylinkou. Snadno si ji můžete vypěstovat doma a hodí se také do čajů a jiných nápojů.

Zdroj obrázku: Freepik

Orchidej i růže jsou květiny, které doma potřebujete

Orchidejí najdete spoustu druhů, budou se lišit nejen barvou nebo množstvím květů, ale také požadavky, které budou mít na pěstování. Jsou to rostliny, které mohou vyčistit vzduch od různých látek, kvůli kterým se vám doma špatně dýchá. Dejte je do blízkosti oken, protože potřebují dostatek světla. Stejně tak růže, která je velmi krásná, ale potřebuje dostatek vody a také světla.

Mohlo by vás zajímat:  Každá rostlina si zaslouží to nejlepší. Poznejte, jak se postarat právě o tu svou

Vhodné budou také další bylinky, například levandule. Nejenže krásně voní, ale pomůže osvěžit byt a také váš šatník. Působí dobře proti šatním molům a odpuzuje i komáry. Kromě ní si můžete domů pořídit také jasmín, který sice nevoní nijak intenzivně, ale pomůže vám ke svěžímu ovzduší a také lepšímu spánku.

Zdroj: https://time.com/5105027/indoor-plants-air-quality/
Přidat na Seznam.cz