Ingredients Healthy Foods Selection

Srdce v kondici udrží pravidelný pohyb, ale především také pestrý jídelníček

Zdravá strava může pomoci nejen vašemu tělu, ale také vnitřním orgánům. Zejména pro srdce je důležité, aby strava obsahovala veškeré vitaminy a minerály, které ovlivňují jeho funkce. Na internetu a v publikacích najdete mnoho doporučení, kterými je vhodné se řídit, abyste měli zdravé srdce. Některá pravidla už budete dávno znát, jiná pro vás budou novinkou.

Aktivní životní styl bude zásadní

Měli byste omezit zejména množství soli, také cukr a další potraviny, které nejsou vhodné pro lidské tělo. Způsobují totiž nárůst nejen tukové tkáně, ale bude se vám také hůře dýchat a srdce bude mít problémy takové tempo udržet. Proto je vhodné ke zdravé stravě také pravidelně sportovat. Udržíte se ve formě a vaše orgány vám poděkují. Krevní tlak je nutné držet v optimální hladině, abyste se cítili dobře.

Mohlo by vás zajímat:  Kokosový olej je ideální volbou pro smažení, tělu dodá energii a uleví při bolesti

Jaké produkty můžete užívat, abyste vylepšili stav svého srdce? Je to například protein. Jeho množství závisí na věku, zdravotním stavu nebo aktivitě, které se věnujete. Bílkoviny jsou pro tělo nezbytné, protože udržují naše svaly připravené a také pomáhají jejich regeneraci. Můžete je najít v mase, vejcích, uzeninách nebo mléčných výrobcích. Člověk, který váží 56 kg, by měl sníst 45 g bílkovin každý den.

Zdroj obrázku: Freepik

Vitaminy jsou podstatnou součástí zdravého života

Vitaminy je potřeba doplňovat každý den, ale nemyslíme ty, které najdete v tabletách. Je podstatné konzumovat zeleninu, ovoce a další výrobky, které vitaminy obsahují. Nejen vitamin C, který podpoří imunitu, ale i další jsou vhodné, protože každý z nich ovlivňuje jiný orgán. Ke každému jídlu si místo klasické přílohy dejte zeleninový salát. Denně si pak dopřejte například jablko, hrušku nebo jiný druh ovoce.

Mohlo by vás zajímat:  Najděte svou rutinu úklidu, která sedne vašemu životnímu stylu

O svou váhu a celkově tělo byste měli pravidelně pečovat. Udržujte si optimální hmotnost, protože jedině tak se budete cítit dobře, a díky pravidelné aktivitě vám bude dobře také psychicky. Jestli se budete udržovat ve formě, vaše tělo vám poděkuje tak, že vydrží spoustu let v dobré kondici.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/best-diet-for-heart-health
Přidat na Seznam.cz