Tools Gardening Soil With Shovel Green Plants

Blíží se duben, měsíc sázení. Vysadit můžeme keře, květiny i oblíbenou zeleninu

Jaro se rychle blíží. To znamená, že vás čeká sázení rostlin na vaší zahradě. Duben je ideální, protože jsou teploty již stabilní a nemusíte se bát, že by vám nečekané mrazy mohly poškodit nebo úplně zničit čerstvě vysazené květiny, keře nebo stromy. Podívejme se, jaké rostliny byste měli vysadit během dubna, aby vám dělaly během léta radost a nádherně rostly a kvetly.

Květiny, trvalky a keře

Duben je nejlepší měsíc pro výsadbu prakticky jakýchkoli rostlin. Nezačínejte s tím ale hned na začátku. Raději počkejte až na polovinu měsíce, kdy budou teploty již skutečně stabilní. V tomto období můžete vysadit cibulovité květiny (měsíčky, ismeny, letní hyacinty, tygřice, letní astry, nestařce, macešky, pomněnky nebo sedmikrásky).

Mohlo by vás zajímat:  Levandule vnese do zahrady kousek Provence a potěší nejen svou vůní

Duben je skvělým měsícem také pro výsadbu keřů a trvalek. V tomto případě můžete zvolit již počátek měsíce. Musíte ovšem myslet na to, že je ihned po výsadbě musíte důkladně zalít čistou odstátou vodou. Řídit byste se vždy měli doporučením květinářů na štítku u rostlin, ale začátek dubna je vhodný pro většinu keřů a trvalek, které najdete v obchodě.

Zdroj obrázku: Freepik

Koření, bylinky a zelenina

Máte-li v plánu letos pěstovat koření a bylinky, měli byste je také vysévat v dubnu. Tento měsíc je ideální pro kopr, kmín, heřmánek, saturejku, majoránku nebo koriandr. Stejně tak byste neměli zapomenout na pažitku, petržel, mátu, šalvěj nebo libeček. Nejlépe vám bylinky porostou, když je umístíte mezi zeleninu nebo ovoce. Kopr například roste nejlépe v blízkosti jahod.

Mohlo by vás zajímat:  Chytré kompostování zajistí kvalitní hnojivo pro všechny rostliny na zahradě

Zeleninu byste také měli zasadit během dubna. Počátek jara je příznivým obdobím pro fenykl, petržel, různé odrůdy mrkve, špenát, ředkvičky a salát. Díky dobře zvolené době se budete moci těšit na rychlý a bohatý růst, takže na zeleninu rozhodně nezapomínejte a zamyslete se nad tím, co všechno budete chtít pěstovat, protože brzy bude nejlepší čas na výsadbu.

Zdroj: https://www.housebeautiful.com/lifestyle/gardening/g30942651/what-to-plant-in-april/
Přidat na Seznam.cz