Beautiful Purple Hydrangea Flower Nature Garden Purple Hydrangea Flower Bouquet Flowers

Hortenzie je pýchou každé zahrady, ale jen pokud je rostlina spokojená

Hortenzie patří mezi nejkrásnější zahradní květiny. Je to keř, který pochází z Japonska a usadil se u vás před 200 lety. Jeho tvar je svěží a velké koule květin jsou pýchou každého pěstitele. Musíte ale znát několik faktů, abyste se jich dočkali.

Nejčastěji se vyskytují dva druhy hortenzie

První kvete na starších pupenech a druhý na nových, letošních. Zahradní hortenzie může během kvetení změnit barvu květů – od modré po fialovou, růžovou, nebo dokonce bílou. Vše je závislé na pH půdy. Čím je půda kyselejší, tím je květ modřejší. Pokud je půda zásaditá, budou květy růžové. Můžete se pokusit o to, aby měl keř různě barevné květy, ale tento proces vyžaduje mnoho úsilí a je velmi náročný.

Mohlo by vás zajímat:  Rozkvetlé balkony jsou ozdobou každého domu. Stačí jen vybrat ty správné rostliny
Zdroj obrázku: Freepik

Aby zahradní hortenzie bujně rostla i kvetla, je třeba zvolit pro ni vhodné místo – nejlépe bez větru a v měkkém stínu. Na jedné straně nemá ráda sluneční paprsky, dává přednost tmavému místu, na druhé straně slunce ovlivňuje počet vydaných květů. Může být vysazena pod stromy, kde ji bude koruna stromu chránit před deštěm i paprsky. Půda by měla být propustná, vlhká. Druhá odrůda hortenzie preferuje slunné polohy.

Hortenzii je nutné pravidelně zalévat a před zimou zajistit správné podmínky

Hortenzie by měla být hnojena několikrát ročně. Během růstu a kvetení speciálními přípravky, které jsou určené přímo pro ně. Poslední dávky hnojiva dávkujte v srpnu, než ji uložíte do zimního spánku. Potřebuje pravidelnou dávku vody, pokud pociťuje nedostatek, ztrácí květy a listy rychle žloutnou. Substrát by měl být neustále vlhký.

Mohlo by vás zajímat:  Jak pěstovat clemantis
Zdroj obrázku: Freepik

Před zimou jí zajistěte správné podmínky. Poté, co opadnou všechny listy, větvičky formujte do kužele a svažte. Základnu keře zakryjte několika centimetry půdy nebo smrkovými větvičkami. Pravidelně byste ji měli prořezávat. Dělejte to na jaře a odstraňte hlavně vybledlé, nemocné nebo jinak poškozené části rostliny.

Zdroj: https://www.almanac.com/plant/hydrangeas
Přidat na Seznam.cz