Beagle Dog Sneaks His Owner Bed When No One Watching

Spaní se psem v jedné posteli přináší mnoho výhod i nevýhod. Každému vyhovuje něco jiného

Kdo z chovatelů by podobný problém neřešil? Pes v posteli je velké téma pro majitele čtyřnohých mazlíčků, ale také pro širokou veřejnost. Na spaní zvířete v posteli má totiž každý svůj vlastní názor. Odpůrci nejčastěji argumentují množstvím bakterií a patogenních látek, které se mohou do povlečení dostat. Neméně často se zmiňuje, že pes si může následně postel coby svůj pelíšek přisvojit a bránit jej před návštěvou ostatních. Jaké jsou klady a zápory dělení se o postel se psem?

Jak si kdo ustele, tak si lehne

Spánková hygiena je velmi individuální záležitostí, kterou si každý řeší po svém, proto je namístě říci, že uspořádání vždy záleží jen a pouze na chovateli. Je ale pravdou, že téma pes v posteli vzbuzuje silné emoce a rezonuje v široké společnosti, protože existuje řada argumentů pro i proti. Nejsilnějším důvodem proti přítomnosti psa v ložnici je šíření patogenů, bacilů a špíny, které se mohou dostat na tlapkách a srsti do ložního textilu a matrace. Podle expertů ale nežijeme ve světě bez mikrobů, proto valná většina těchto patogenů je zcela neškodných.

Mohlo by vás zajímat:  Bílé, nebo červené: oba druhy hroznů mají co nabídnout, každý ovšem působí jinak
Zdroj obrázku: Freepik

Čistota především

Nejde jen o patogeny, které se vyskytují na těle psa, ale také o špínu, která se může zachycovat na srsti i tlapkách. Právě v nich mohou být rezidua exkrementů dalších zvířat, k tomu na spodních částech ulpívají prachové částice, písek nebo bláto, což jsou věci, o které nikdo v posteli nestojí. Řešením je důkladná hygiena čtyřnohého mazlíčka po každé procházce zahrnující mytí tlap pod tekoucí vodou, které může probíhat pravidelně obdobně jako mytí rukou lidí po příchodu domů. Dále se doporučuje častá výměna pelechu a soustavné kartáčování srsti.

Mohlo by vás zajímat:  Zapomeňte na drahé pesticidy z obchodu, stejně dobře poslouží domácí metody

Bezpečné místo pro odpočinek

Vždy je třeba mít na paměti, že každý potřebuje určitý počet hodin kvalitního spánku. To platí pro člověka i pro zvíře, které má však odlišné potřeby. Psi spí denně přibližně 12 až 14 hodin. Narušit spánek může psí chrápání nebo velikost psa. Je rozdíl, když je na posteli malé štěně a dospělý jedinec. Vhodným východiskem je proto psí pelíšek umístěný hned vedle postele, kde se bude rodinný přítel cítit bezpečně, současně bude mít možnost odpočívat podle svých potřeb. Navíc podle odborníků má spaní se psem zklidňující účinek, objímání před spaním snižuje vysoký krevní tlak a zklidňuje dýchání.

Zdroj: https://casper.com/blog/sleeping-with-your-dog/
Přidat na Seznam.cz