Woman Using Sprayer With Antiaphid Liquid Hibiscus

Skoro zázračný lektvar na mšice najdeme v každé koupelně. Je základem osobní hygieny a málokdo tuší, že účinkuje i na škůdce

Mšice jsou pohromou každého zahrádkáře. A mnozí dlouhou dobu netuší, že jsou jejich rostliny napadeny. Mšice se chytře drží ze spodní strany listů a často nejsou vidět. Až vyšší výskyt mravenců začne ukazovat na to, že s rostlinami není něco v pořádku. A potom stačí otočit pár listů a je jasné, co se vlastně stalo. V tu chvíli je nezbytné jediné – mšice eliminovat.

Chemie, nebo tabák?

Nejznámější metody, jak se zbavit mšic, jsou dvě. Jedna je přírodní a je založena na postřiku, jehož základem je vylouhovaný tabák. Jde o metodu, která je zcela přírodní, ale ne vždy dokonale účinná. Ta druhá je pochopitelně založena na použití chemie. Přípravků na mšice, které sice zbaví rostliny těchto nezvaných hostů, ale mohou kontaminovat i samotné plodiny.

Mohlo by vás zajímat:  Jak na pěstování levandule?

Existuje ještě pomoc z koupelny

Kromě nejznámějších dvou metod je tu ještě jedna třetí. A není nutné ani chodit kupovat chemii do drogerie, ani není nutné hledat náruživého kuřáka a získávat od něho tabák. To, co je na likvidaci mšic třeba, má doma každý. Konkrétně ve své koupelně, jelikož je to běžná součást denní hygieny každého člověka. První ingrediencí je ústní voda a tou druhou tekuté mýdlo.

Zdroj obrázku: Freepik

Základem je domácí postřik

Z ústní vody a mýdla se vytvoří jednoduchý, ale účinný postřik. Základem je poměr, kdy je třeba smíchat jeden díl ústní vody s dílem vody z kohoutku. Do tohoto základu už stačí přidat pouze trochu tekutého mýdla, které lze alternativně vyměnit i za nastrouhané klasické tuhé.

Mohlo by vás zajímat:  Květiny mohou vnést do domova radost a štěstí, některé ale přinesou jenom problémy

Po promíchání stačí nalít do rozprašovače a aplikovat na rostliny. Přímo na místa, kde se mšice nacházejí. Ty tato kombinace zaručeně odpudí a za pár dní budou rostliny opět bez nežádoucích návštěvníků. Navíc s bonusem, že pokud několik kapek směsi zasáhne již existující plodiny, není to nijak na škodu, jelikož ani mýdlo, ani ústní voda, ani voda z kohoutku našemu organismu nijak neškodí.

Zdroj: Life Hacks
Přidat na Seznam.cz