Zazvor1

Šálek zázvorového čaje denně prospívá tělu v mnoha směrech. Především ženy ocení jeho účinky

Zázvor patří mezi produkty, které jsou velmi oblíbené především pro své léčivé vlastnosti. Hodí se totiž nejen na zmírnění příznaků nachlazení, ale dokáže zamezit také nevolnostem. Jak ho ale využít i jinak než na léčení zdravotních neduhů?

Čaj s medem, citronem a zázvorem je věčnou klasikou proti nachlazení

Zázvor obsahuje chemické sloučeniny, které zlepšují imunitní systém člověk a zároveň zahřívají tělo. To se očistí a podle výzkumů se přísady, které zázvor obsahuje, často používají právě do léků na chřipku a nachlazení. Tělo je dokonce umí mnohem rychleji absorbovat, a tím pádem se rychleji uzdraví. Zázvor pomůže i proti zánětům – zázvorový olej si můžete koupit nebo si ho vyrobit doma a hodit se bude na masáže celého těla.

Mohlo by vás zajímat:  V mikrovlnce lze uvařit mnoho jednoduchých jídel. Za několik minut připraví rýži nebo dezert
Zdroj obrázku: Freepik

Zázvor je skvělým prostředkem na hubnutí. Tím, že podpoří imunitu, zlepší funkci metabolismu a tělo bude stimulováno ke spalování tuků. Navíc tělo zahřívá, takže můžete pozorovat nejen úbytek kilogramů, ale také centimetrů. Lidé, kteří si každé ráno dopřávají zázvorovou vodu, jsou po jídle sytější a snadněji hubnou. Se zázvorem byste to na druhou stranu neměli přehánět – můžete si podráždit jícen nebo hrdlo. Do vody si ho nastrouhejte nebo nasekejte.

Zázvor může pomoci hlavně ženám, které trpí na menstruační křeče

Menstruační křeče mohou trápit každou ženu, protože někdy mají menstruaci velmi silnou a je pro ně těžké najít správný způsob, jak si od bolesti ulevit. Za zkoušku stojí zázvorový čaj, který pomůže od bolesti, a přitom ho stačí jen málo. Několik centimetrů zázvoru zalijte vroucí vodou a máte hotovo.

Mohlo by vás zajímat:  Vyhodíme je dveřmi, vrátí se oknem. Proti mouchám ale fungují chytřejší metody
Zdroj obrázku: Freepik

Podle amerických vědců je zázvor mnohem účinnější než léky proti bolesti, které obsahují ibuprofen. Ten se nejčastější používá právě při bolestivé menstruaci. Pokud na sobě pocítíte první příznaky přicházející menstruace, dejte si čajovou infuzi se zázvorem. Ten se hodí také na těhotenské nevolnosti, ale opět jen v omezeném množství. Stačí užívat 1,5 g zázvoru denně, který přidejte do vody nebo hotového čaje. Díky zázvoru se zbavíte také zažívacích potíží.

Zdroj: https://www.webmd.com/diet/ss/slideshow-health-benefits-ginger
Přidat na Seznam.cz