Cinnamon 1971496 1920

Skořice má mnoho benefitů nejen pro lidské zdraví, pomůže rostlinám a vyžene škůdce

Skořice má široké využití – od koláčů, buchet až po kosmetiku. Má také skvělé zdravotní výhody. Dále lze skořici využít v domácnosti, kde může pomoci odlákat moly a jiné tvory navštěvující naši domácnost. Jaké má další využití?

Zbaví vás molů

Moli jsou hrozbou a pohromou domácnosti. Jakmile se objeví jeden, okamžitě zasáhněte, nebo se rozmnoží tak, že je jen s těžkostí odstraníte. Pokud se u vás objevili šatní moli, připravte si několik látkových pytlíčků, do kterých nasypete skořici, levanduli a rozmarýn. Tuto kombinaci vůní nemají moli rádi.

Mohlo by vás zajímat:  Kávovou sedlinu ocení rostliny i naše pokožka, použití je opravdu jednoduché
Zdroj obrázku: Freepik

Skořice na mravence

Nastěhovali se k vám mravenci? Zkuste se proti nim vyzbrojit skořicí. Na rozdíl od chemických přípravků se nemusíte bát vedlejších účinků, jako jsou dýchací potíže, nebo že je váš domácí mazlíček pozře. Doporučujeme skořici nasypat všude, kde se mravenci vyskytují. Veškeré škvíry, pukliny, kdekoliv jste mravence zahlédli, tam skořici vysypte. Mravenci nesnášejí vůni skořice.

Bodnutí od hmyzu

Skořice může být vhodná pro letní dny strávené s vašimi blízkými u grilování. A to tehdy, když na vás neustále útočí komáři. Jsou jistě velmi otravní, a když kousnou, místo je zarudlé a svědí. Pokud tomu tak je, smíchejte med a skořici v poměru jedna ku jedné a natřete svědivé místo. Med a skořici lze použít i po bodnutí včelou či vosou. Lehce natřete na postižené místo a nechte vstřebat. Rána se uklidní a brzo pocítíte úlevu.

Mohlo by vás zajímat:  Také doma se můžete cítit stále jako na dovolené. Tyto rostliny připomenou horké léto
Zdroj obrázku: Pixabay

Na zahradě a v domácnosti

Skořice skvěle působí i na plíseň v květináčích. A jak jistě víte, pěstovat si plíseň doma v květináči vede ke zdravotním potížím, jako je alergie, astma a jiné. Místo toho, abyste rostlinu vyhodili, odeberte horní část půdy, kde se vyskytuje plíseň a smíchejte nový substrát se skořicí a zasypte znovu místo kolem rostliny. Skořice také může pomoci zlomeným větvím, které podléhají škůdcům nejčastěji. Bude stačit, když ulomenou část větve posypete skořicí.   

Podpoří imunitu

Skořice je považována za produkt, který dokáže podpořit imunitu. Působí antibakteriálně, protizánětlivě a antifungálně. Dokáže zatočit s nachlazením, infekcemi i bolestí v krku. Abyste využili sílu skořice, smíchejte jednu lžíci medu a čtvrt lžičky skořice a užívejte ji dvakrát až třikrát denně. Sám med má silně antibakteriální účinky a také dokonale zklidní bolavý krk. 

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/garden-how-to/info/using-cinnamon-on-plants.htm
Přidat na Seznam.cz