Mint Leaves Slab Black Stone

Sen o štíhlé postavě pomohou splnit rostliny, které lze snadno zařadit do jídelníčku

Fyzická aktivita nebo zdravá strava jsou hlavními faktory k tomu, abyste zhubli několik kilogramů. Je to klíč k vysněné postavě, ale pomoci mohou také různé rostliny a bylinky, které si můžete sami doma vypěstovat. Jaké rostliny se vyplatí mít doma připravené?

Dejte si správné nápoje a zhubněte

Představíme vám čtyři rostliny, které mohou pomoci zhubnout. Jednou z nich je řebříček. Je to bylina, která je plná složek stimulujících sekreci žaludečních šťáv. Také pomáhá odstraňovat toxické látky z těla, a tím pádem pomůže také čištění žaludku a střev. Připravte si z něj nálev, který bude mít nejen antibakteriální, ale i protizánětlivé účinky. Řebříček ale není jedinou rostlinou, kterou můžete vyzkoušet.

Mohlo by vás zajímat:  Řeřicha patří k nejcennějším pokladům jara. Zdravé klíčky lze sklízet už za pár dní od výsevu

Lněná semínka jsou velmi oblíbenou surovinou. Hodí se nejen do salátů, ale také do jogurtu nebo ovesné kaše. Lněná semínka jsou plná vlákniny, která pomáhá našemu tělu správně fungovat. Navíc semínka skvěle zasytí, nebudete mít hlad ani chutě na sladké. Kromě lněných jsou vhodná také slunečnicová nebo jiná semínka, která tělu dodají kromě vlákniny také zdravé sacharidy.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste i libeček, který je aromatický

Přeslička polní působí nejen močopudně, ale také zlepšuje funkci metabolismu. Díky pití přesličkového nálevu zbavíte své tělo škodlivých toxinů a to bude lépe trávit konzumované potraviny. Libeček se hodí především pro ty, kteří trpí plynatostí. Libeček je skvělá bylinka, která je sice více aromatická, ale snižuje množství plynu v těle a má také diuretický účinek.

Mohlo by vás zajímat:  Kořenicí směs připravená z domácích bylinek dodá pokrmům tu nejlepší chuť

Pokud jste se rozhodli zhubnut, jen bylinky a další rostliny vás nezachrání. Mohou být ale skvělým pomocníkem, pokud potřebujete svoje tělo nakopnout k lepším výkonům. Bude to mnohem lepší varianta než různé přípravky, které koupíte ve specializovaných obchodech. Zdravé hubnutí byste ale neměli uspěchat, abyste kilogramy znovu nenabrali.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/weight-loss-herbs
Přidat na Seznam.cz