Woman Has Oral Problems She Has Bad Breath

Zbavte se nepříjemného zápachu z úst jednou provždy. Pomohou bylinky nebo speciální přípravky

Nepříjemný zápach z úst může zkazit nejen vaši image, ale hlavně důležitou obchodní nebo osobní schůzku. Zápach z úst je velmi nepříjemný nejen pro samotného člověk, ale také pro jeho partnera, který sedí naproti. Jak se zbavit zápachu z úst, když nefunguje ani čištění zubů zubní pastou? Můžete vyzkoušet různé triky, pomoci mohou některé potraviny, které zápachu z úst zbaví dlouhodobě.

Co můžete udělat proti zápachu z úst?

Nepříjemný zápach může vzniknout nejen potravinami, které jíte, ale také tím, že si pravidelně nečistíte zuby. Není to však jen o samotném čištění, používat byste měli také mezizubní kartáčky nebo zubní nitě, díky kterým snadno odstraníte plak a další nečistoty, které jsou mezi zuby a obyčejným kartáček je nevyčistíte. Můžete vyzkoušet například zinkové tablety, které neutralizují sloučeniny síry a poskytnou svěží dech až na několik hodin.

Mohlo by vás zajímat:  Bernard se ptá na kvalitu piva zákazníků přímo u výčepu

Vhodné budou také eukalyptové nebo mátové žvýkačky, samozřejmě bez cukru. Můžete vyzkoušet ty speciální s xylitolem. Mějte doma nebo v kabelce pastilky, kapky nebo ústní deodoranty, které rychle pomohou od nepříjemného zápachu a vy nebudete muset zrušit schůzku, která může být důležitá.

Zdroj obrázku: Freepik

Jako první pomoc může posloužit petržel

Pokud nemáte nic po ruce, ale dali jste si česnek nebo cibuli, nepříjemného zápachu se pak můžete zbavit žvýkáním hřebíčku, čerstvé petrželky, kopru, bazalky nebo i dalších bylinek, které si můžete sami doma pěstovat. Vhodné bude také žvýkat kmín nebo si z něj připravit nálev, který můžete pít.

Mohlo by vás zajímat:  Postřik z cibulových slupek zvýší odolnost rostlin na zahradě i doma

Můžete zkusit také mátu nebo fenyklová semínka. Proti zápachu z úst můžete bojovat jak přírodními metodami, tak také přípravky zakoupenými v obchodě. Každému bude vyhovovat něco jiného, jisté ale je, že bez pravidelného čištění zubů a odstraňování zubního kamene budete mít s nepříjemným zápachem z úst velké problémy.

Zdroj: https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/bad-breath/diagnosis-treatment/drc-20350925
Přidat na Seznam.cz