Aloe Vera Aloe Cubes Wooden Bowl Aloe Vera Gel Almost Use Food Medicine Beauty Industry (1)

Proti stárnutí pokožky jsou i nejdražší krémy bezbranné. Mnohem více pomohou přírodní produkty

Rostliny a bylinky už nejsou jen dekorací našich domovů, ale pořizujeme si je také z důvodu, že nám mohou pomoci. Bylinky jsou vhodné nejen na nachlazení, ale hodí se také do různých pokrmů a zajistí nám dostatek vitaminů. I jiné rostliny ale můžete využít ve svůj prospěch. Některé dokonce mohou zpomalit stárnutí, a proto se vyplatí je pěstovat doma.

S věkem se naše pokožka stává méně pružnou

Jak už to tak bývá, o svou pokožku se musíte starat. Začít je vhodné v brzkém věku, postupem času naše pokožka slábne, začíná být více suchá a také méně pružná. Jsou to procesy, které jsou naprosto přirozené a nemůžete jim zabránit. Co ale můžete, je zpomalit stárnutí kůže. K tomu vám pomohou právě některé rostliny, které si můžete pěstovat doma. Stárnutí kůže urychluje hlavně působení slunečních paprsků, ale také některé potraviny.

Mohlo by vás zajímat:  Levandulový nápoj osvěží v parném létě a zažene všechen stres. Prášky na spaní už nebudete potřebovat

Nedostatek vitaminů se pak v těle projeví tím, že je pokožka suchá, nedostatečně hydratovaná a může se odlupovat. Existují rostliny, které pomohou zamezit odumírání pokožky a jejích buněk, a postupně se tak budete cítit nejen lépe, ale také vaše pokožka bude vypadat zdravěji. Jednou z nich je pupalka dvouletá. Mastné kyseliny, které obsahuje, pomáhají pokožce udržet si elasticitu. Olej z pupalky můžete užívat ve formě kapslí.

Zdroj obrázku: Freepik

Pořiďte si šalvěj nebo si dejte černý rybíz

Šalvěj lékařská patří mezi bylinky, které vám pomohou v péči o pokožku. Stačí si udělat například nálev nebo ji použít do vany při horké koupeli. Šalvěj pokožku chrání díky svým antioxidačním vlastnostem. Nálev z bylinky je velmi jednoduchý na přípravu – lžičku listu zalijte vroucí vodou, nechte vylouhovat a po 10 minutách vypijte.

Mohlo by vás zajímat:  Bylinky a okrasné rostliny pěstované v interiéru přinášejí mnoho benefitů

Vitaminy C, E nebo A jsou v šalvěji také obsaženy, najdete je ale také v šípcích nebo jiném ovoci, jako například v černém rybízu. Můžete ho přidat nejen do různých dezertů, ale hodí se také při přípravě ovocných salátů. Pokožku udrží déle vláčnou a jemnou a nebudete muset používat žádné drahé krémy.

Zdroj: https://www.stylecraze.com/articles/ancient-beauty-secrets-for-every-modern-woman/
Přidat na Seznam.cz