Pumpkin Seed Put Wooden Bowl White Marble Floor

Semínka z dýně je škoda vyhodit. Nasušené budou vždy po ruce jako zdravá svačinka

Dýňová sezona je v plném proudu. Všude vidíte dýně – na stáncích a v obchodech se prodávají ve velkém. Můžete si koupit krásně velké dýně, které společně s dětmi můžete vydlabat a nechat na zahradě jako dekoraci. Dýňová semínka si můžete také nasušit, je zbytečné je vyhazovat. Bude to nejen chutná svačina, ale do svého těla dostanete také minerály a další vitaminy.

Máte hodně dýní? Spotřebuje i jejich semena

Semínka z dýní se nevyplatí vyhazovat, protože je můžete usušit a pochutnat si na nich například při večerním sledování filmu. Semínka jsou plná vitaminů skupiny B, které skvěle působí na lidský organismus. Budete mít zdravou nejen pokožku, ale také vlasy i nehty. Jestli vás zajímá, co všechno semínka obsahují, je to také zinek, který posiluje imunitu. Dýňová semínka podpoří také oběhový systém, protože obsahují draslík i hořčík.

Mohlo by vás zajímat:  Vypěstujte si vlastní špenát klidně na parapetu. Je nenáročný a ohromně zdravý
Zdroj obrázku: Freepik

Některá semínka ale nejsou vhodná ke konzumaci, například ty z dýně Hokkaido je vhodné spíše zasadit do zahrady. Jak ale dýňová semínka získat? Je to jednoduché. Dýni rozpulte a z dužiny odstraňte semínka. Pokud na tento úkol nebudete mít trpělivost, můžete zapojit děti.

Semínka dejte do cedníku a poté usušte

Semínka poté stačí dát do cedníku, propláchnout je vodou a zbavit je dužiny. Takto připravená semena můžete usušit. Dejte je na papírovou utěrku a jemně je otřete. Poté je dejte na plech, který vyložte pečicím papírem. Na sušení použijte nejlépe sušičku na zeleninu. Jestli sušičku nemáte, můžete je vložit do trouby. Tu zapněte na 100 stupňů a nechte je tam hodinu. Občas ale bude potřeba otevřít dveře, aby unikla vlhkost z trouby.

Mohlo by vás zajímat:  Rostliny na zahradě potřebují během zimy dostatečnou ochranu před mrazem

I když jsou dýňová semínka velmi zdravá, s jejich konzumací byste to neměli přehánět. Jsou sice plná vitaminů, ale také obsahují vlákninu, která při větším množstvím může způsobit spíše problémy.

Zdroj: https://nchfp.uga.edu/how/dry/pumpkin_seeds.html
Přidat na Seznam.cz