Potting Home Plants Ficus Lyrata Composition With Room Plant Flowerpot Shovel Rake

Gardénie okouzlí domov nádhernými květy a omamnou vůní. Dařit se jí bude i v malém bytě

Rostliny, které nejen dobře vypadají, ale padnou do oka všem, kteří vás přijdou navštívit. Mezi takové patří například gardénie, jasmín nebo i další květiny, které svým vzhledem upoutají každého. Navíc pěstování není složité a určitě si přijdete na své. Vyzkoušejte tyto rostliny a už nebudete chtít žádné jiné. Kromě toho, že skvěle vypadají, váš domov také provoní.

Rostliny, které jsou voňavé a upoutají

Mezi rostliny, které nejen krásně vypadají, ale také jsou voňavé, patří gardénie. Tato kráska pochází z Číny, v květináčích je známá ale hlavně v Evropě, v Asii ji najdete jako velký opadavý keř. Pěstování sice nepatří mezi jednoduché, ale při troše péče bude rostlina vypadat, jako by se o ni staral odborník.

Mohlo by vás zajímat:  Velkému prostoru sluší mohutné květiny. Některé druhy rostlin dorostou až ke stropu

Hodí se do panelákových bytů, kde zdobí parapety oken. V květináči může dorůst do výšky 30‍–‍50 cm. Má podlouhlé, lesklé a kopinaté listy. Oblíbená je ale především kvůli svým nádherným bílým nebo krémovým květům ve tvaru růžice, které se objevují od dubna do září. Jejich vůně připomíná jasmín. Existuje také její odrůda Veitchii, která kvete v zimě.

Zdroj obrázku: Freepik

Gardénie potřebuje správnou péči

Jak jsme uvedli, pěstování není jednoduché, ale při znalosti základních pravidel si její krásu budete moci užívat několik let. Pokud ale nebudete dbát toho, co potřebuje, může rychle opadat. Potřebuje být v blízkosti okna – proto ji dejte na parapet. Zároveň ale nemá ráda velké teplo, takže by neměla být u topení. V létě ji můžete postavit na balkon nebo zahradu.

Mohlo by vás zajímat:  Ani sukulenty nepřežijí vše. Kvůli častým chybám trpí a velmi rychle zajdou

Na dně květináče byste měli vytvořit drenáž, aby mohla přebytečná voda odtékat – stačí malé oblázky. Substrát by měl být z kompostové zeleniny, zeminy z trávníku nebo písku a rašeliny. Důležitá je také kyselost půdy, její pH by mělo být mezi 5,5–6. Proto je vhodné rostlinu zalévat vodou, která byla již dříve použitá. Když gardénie kvete, je potřeba rostlinu zalévat alespoň třikrát týdně.

Zdroj: https://gardenerspath.com/plants/vegetables/best-container/
Přidat na Seznam.cz