Bright Photo Studio Interior With Big Window High Ceiling White Wooden Floor

Sanseviera je rostlina snů. Ke štěstí jí stačí málo a domácí vzduch dokonale pročistí

Sanseviera je sen každého, kdo se neumí o pokojovky starat. Nepotřebuje takřka nic, vypadá dobře a k tomu funguje jako čistička vzduchu. Co je to za rostlinu? Zatímco název sanseviera nikomu moc neříká, tchynin jazyk už ano. Občas se této květníkové rostlině říká též hadí listy nebo tenura, jedná se o rostlinu z rodu vytrvalých sukulentních rostlin, proto poroste i v domácnostech, kde se zapomíná permanentně na zalévání rostlin. A jak docílit, aby měla krásné, pevné a sytě zeleno-žluté listy? Pomůže hnojivo, které je zcela zadarmo.

Mohlo by vás zajímat:  Listy prozradí o stavu rostliny nejvíc. Hnědé zbarvení poukazuje na chyby pěstitele

Dokonale čistý vzduch

Proč se v posledních letech dbá na množství zeleně v kancelářích? Je jednoznačně prokázáno, že hydroponická aranžmá nebo dlouhé řady rostlin typu sanseviery nejen dodávají prostorám krásný vzhled, ale současně zvlhčují vzduch a likvidují toxiny, které se v ovzduší vyskytují. U tchyniných jazyků jde hlavně o trichlorethylen, benzen, xylen i formaldehyd. Z toho důvodu je dobré mít tento druh i doma v ložnici, protože přispívá k dokonale čistému vzduchu. Sanseviery nepotřebují přílišnou péči, stačí je občasně zalévat a utírat jejich dlouhé listy od prachu.

Mohlo by vás zajímat:  Difenbachie ozdobí interiér impozantními listy, její krása však skrývá jed
Zdroj obrázku: Freepik

Vaječné skořápky pro povzbuzení růstu

Sanseviery mají pevné dlouhé listy sytě zelené barvy se žlutými okraji nebo světle zeleným žíháním. Mladé listy mají světlejší zabarvení a jsou potěchou pro oči, jak ale podpořit jejich růst? Zcela snadno, musí mít dostatek světla, ale nesnáší přímé sluneční záření. V létě potřebují zalévat jednou za týden až deset dní, v zimě postačuje jednou za dva až tři týdny. Pro doplnění živin je pak vhodné tchyniny jazyky hnojit. A čím jiným než vaječnými skořápkami, které jsou zcela zdarma.

Mohlo by vás zajímat:  Vánoční kaktus ocení odpočinek i dostatek vody. Pak se obsype překrásnými květy

Zálivka s hnojivem ze skořápek

Vaječné skořápky jsou zdrojem vápníku, který rostliny potřebují pro svůj růst. Po usušení se mohou nadrtit na jemný prášek a rozprostřít do zeminy okolo rostlin. Při přesazování se doporučuje tento prášek přimíchat do substrátu. Nasbírané skořápky se mohou též vložit do sklenice a zalít vodou, nechají se louhovat v temnu po dobu asi tří týdnů, poté se s tímto hnojivem tchyniny jazyky nebo jiné pokojovky zalijí.

Zdroj: https://www.thespruce.com/snake-plant-care-overview-1902772
Přidat na Seznam.cz