Cinnamon Powder Table Wooden

Skořice je tajným spojencem každého zahradníka. Rostliny posílí, ochrání a uzdraví

Sbírka koření v kuchyni musí zaručeně obsahovat také skořici. Je to nejen oblíbené koření, ale také vám může hodně pomoci v domácnosti. Nezáleží na tom, jestli skořici využijete při péči o rostliny, pro odstranění plísní, nebo jako repelent proti hmyzu. Ověřte si, jak můžete v domácnosti využít obyčejnou skořici, kterou koupíte v každých potravinách.

Využijte skořici při sázení rostlin

Skořice obsahuje mnoho aktivních látek, jako je cinnamaldehyd, polyfenoly, kumariny, mastné kyseliny a vitamíny. Díky tomu má protiplísňové, antivirové nebo antibakteriální vlastnosti. Když použijete skořici na řízky při sázení do květináče, podpoříte proces zakořenění. Navíc bude rostlina chráněná před rozvojem houbových onemocnění.

Mohlo by vás zajímat:  Dekorace z dýní vydrží déle krásná díky správnému výběru a několika trikům

Skořice také regeneruje rostliny, které utrpěly šok při přesazování nebo jiné poškození. Stačí, když malé množství skořice nasypete na poškozené místo. Mají-li rostliny skvrny na listech, můžete použít sprej na bázi tohoto koření. Rozpusťte 1 polévkovou lžíci mleté skořice ve sklenici studené vody a nechte odstát přes noc. Potom ji přeceďte, nalijte do lahvičky s rozprašovačem a postříkejte listy.

Zdroj obrázku: Freepik

Zbavte rostliny plísní pomocí skořice

Nadměrné zalévání nebo nedostatečné větrání můžou vést k rozvoji plísní v květináči u pokojových rostlin. Na odstranění plísně v květináči vám postačí, když posypete substrát mletou skořicí. Na jeden květináč stačí jedna lžička koření. Efektivita tohoto ošetření je vysoká, takže byste ji měli vyzkoušet ve chvíli, kdy uvidíte v květináči první znaky plísně.

Mohlo by vás zajímat:  Vypudit hraboše ze zahrady pomohou aromatické rostliny, které nesnese

Skořice odpuzuje mravence i komáry

Mravence můžete dostat ze zahrady nebo skleníku právě pomocí skořice. Stačí, když nasypete koření podél migračních cest hmyzu. Výrazná vůně koření bude mravence odpuzovat. Dobrou zprávou je, že jim neublíží, jen jim bude velmi nepříjemná. Vůně skořice ale odpudí také otravné komáry. Položte na stůl misku s teplou vodou a malým množstvím mletého koření.

Zdroj: https://thisismygarden.com/2022/05/use-cinnamon-in-gardens/
Přidat na Seznam.cz