Vlnatka

Zachraňte své domácí rostliny před invazí škůdců. Nejlépe zafungují přírodní metody

Pokud interiérovou rostlinu zasáhnou škůdci, je to taková lavina. Valí se totiž na všechny květiny kolem. Škůdců si všimneme tehdy, když například utíráme listy rostlin a na jejich spodní straně je zabydlených několik drobných broučků. Velmi často se setkáváme se štítenkami, které jsou skutečnou hrozbou interiérových rostlin. Jak se jich přírodním způsobem zbavit?

Jak nejúčinněji odstranit škůdce?

Zahradníci doporučují, aby byli škůdci odstraněni nejlépe mechanickým způsobem. To znamená, že je odstraníte pomocí párátka, pinzety nebo starého kartáčku na zuby. Je také velmi důležité, abyste pod list rostliny umístili papír, látku nebo něco jiného, na co škůdci napadají a vy je vyhodíte.

Mohlo by vás zajímat:  Nebojte se pěstování domácích rostlin. Některé druhy vám řadu nedostatků odpustí
Zdroj obrázku: Freepik

Dalším způsobem je otírání listů vatovým tamponem namočeným v alkoholu. Smíchejte dvě lžíce alkoholu a jeden litr vody a přetírejte hotovým roztokem listy. Aby bylo odstranění škůdců účinné, provádějte tak každý týden.

Zkuste olejovou ochranu

Pokud nechcete škůdce odstranit mechanickým způsobem, vyzkoušejte zasaženou část postříkat olejem. K tomuto kroku využijte takový olej, který máte zrovna doma. Může to být olivový, řepkový nebo slunečnicový, záleží na vás, jaký máte doma. Pro použití oleje smíchejte deset mililitrů oleje s jedním litrem vody a několika kapkami mycího prostředku. Ošetření rostliny provádějte nejlépe ve večerních hodinách. Aplikujte třikrát v intervalu pěti dnů.

Mohlo by vás zajímat:  Mravenci přitahují mšice a ničí půdu okolo rostlin. Zbavit se jich lze několika způsoby
Zdroj obrázku: Freepik

Tabák také pomůže

Dalším skvělým pomocníkem při odstranění škůdců je i tabák. Látky obsažené v tabákových cigaretách nejsou toxické pouze pro lidi, ale i pro škůdce. Připravte si dvanáct cigaret, jeden litr vody a několik kapek mýdla. Vložte tabák do misky, zalijte vodou a nechte tekutinu s tabákem pět hodin louhovat. Po uplynulé době tekutinu zahřívejte po dobu třiceti minut. Poté ochlaďte a zřeďte v poměru 1 : 4. Nakonec tekutinu nalijte do lahve s rozprašovačem a nastříkejte na rostliny.

Zdroj: https://www.platthillnursery.com/get-rid-of-bugs-indoor-plants/
Přidat na Seznam.cz