Aloe Vera

Oblíbenou léčivku si snadno vypěstujete doma. Aloe je nenáročná, a přitom velmi prospěšná

Aloe vera je rostlina, která se pěstuje skoro sama. Nemusíte se o ni zvlášť starat, ale pokud jí dopřejete správné místo, odmění se vám rychlým růstem. Můžete ji využít nejen na zklidnění pokožky, ale také pomůže proti svědění od štípnutí hmyzem. Jaké jsou další důvody, proč mít aloi doma na parapetu?

Vyrobte si krém z aloe, díky rostlině nebude pokožka strádat

Aloe existuje několik stovek různých druhů, ale v kosmetickém průmyslu se používají pouze dva, a to aloe vera a aloe stromovitá. Obsahují totiž spoustu živin, mimo jiné vitaminy A, B, C, E a také D. Jsou plné aminokyselin a také enzymů. Proto se aloe skvěle hodí do kosmetiky, kterou si můžete vyrobit snadno také vy doma.

Mohlo by vás zajímat:  Květiny v supermarketu lákají na širokou nabídku i zajímavou cenu. Ne vždy jsou ale správnou volbou
Zdroj obrázku: Pixabay

Aloe umí regenerovat, vyhlazuje pokožku, odstraňuje nedokonalosti pleti. Je plná vápníku, chromu nebo draslíku. Urychlí obnovu pokožky, odstraní z ní toxiny a díky krémům, které aloi obsahují, bude vaše pokožka hydratovaná. Pomůže uklidnit pokožku od spálenin od slunce, hojí rychle rány a navíc je hned po ruce. Jizvy budou díky ní méně viditelné.

Aloe působí dobře také na vlasy, gel můžete uchovávat v lednici

Pokud budete aloi vera používat na vlasy, zbavíte se nepříjemných lupů a také zklidníte případné podráždění pokožky hlavy. Díky ní budou vlasy lesklé a hladké. Jestli si budete chtít vyrobit gel, je nutné použít rostlinu, která bude alespoň tři roky stará. Nakrájejte si asi 3 litry, které by měly být 20 cm dlouhé. Odstraňte prach a nečistoty a opláchněte je. Boční hroty odstraňte a listy podélně rozřízněte.

Mohlo by vás zajímat:  Ani tmavé byty nemusí zůstat bez života. Některé rostliny se obejdou i bez světla
Zdroj obrázku: Pixabay

Pomocí lžíce vyberte jen čirý gel. Ten můžete vetřít do pokožky přímo, a jestli vám zbyde, můžete ho uchovávat v ledničce. Použít na to můžete například formičky na ledové kostky. Takto zmrzlý gel se hodí například na spálenou pokožku od slunce, protože bude nejen chladit, ale také hojit. Na zarudnutí používejte gel klidně několik dní za sebou, dokud nebudete mít pokožku zklidněnou.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-use-aloe-vera-plant
Přidat na Seznam.cz