Zazvor1

Zázvor je skvělý v jídle, nápojích či samotný. Posílí imunitu a pečuje o zdraví

Mnoho lidí si přirozeně buduje imunitu nejen otužováním, ale také pitím zdravých nápojů. Imunitu podporuje hlavně vitamín C, který najdete v pomerančích a dalších citrusech. Čerstvě vymačkaný pomerančový džus vás hned ráno nastartuje a bude vám dobře po celý den. Jak imunitu podpořit pomocí zázvoru?

Vyrobte si doma zázvorovou limonádu

Vlastnosti zázvoru jsou známé již po staletí. Jeho kořen obsahuje hořčík, vápník a také draslík. Navíc se s jeho pomocí zbavíte nachlazení a působí také preventivně – dávejte si ho do vody nebo přidávejte do pokrmů přes zimní období a budete zdraví. Navíc zlepší nejen imunitu, ale také trávicí systém. Můžete si tedy udělat zázvorový nápoj, který je složený jen z několika surovin a budete ho mít rychle hotový.

Mohlo by vás zajímat:  Pouhé tři ořechy denně dokážou zázraky: doplní důležité živiny a zlepší paměť
Zdroj obrázku: Freepik

Připravte si čerstvý kořen zázvoru, půl litru vody, citron a med. Zázvor neloupejte, ale nakrájejte a vložte do hrnce. Nalijte na něj vodu a přidejte šťávu z jednoho citronu a také můžete citronovou kůru. Všechno vařte na mírném ohni asi 15 minut. Když směs vychladne, přidejte do ní trochu medu, abyste získali sladký nápoj. Zázvorový nápoj nalijte nejlépe do skleněné nádoby.

Zázvor využijete v různých receptech

Zázvor seženete v každém obchodě, můžete zakoupit hlavně jeho kořen. Kromě studeného nápoje si můžete připravit také čaj. Zázvor je plný antioxidantů, které podporují imunitu. Jeho hlavní látky jsou rostlinné silice – zingeron, gingerol nebo shogaol. Zázvor skladujte na suchém a chladném místě, abyste jeho vlastnosti mohli využívat co nejdéle.

Mohlo by vás zajímat:  Hřebíček tlumí bolest, předchází jaterním chorobám a působí příznivě na pleť
Zdroj obrázku: Freepik

Zázvor můžete jen tak žvýkat, a pokud to budete dělat 30 minut před jídlem, podpoříte tím trávení a zamezíte tomu, že vám po jídle bude těžko. Mezi jeho účinky patří také podpora jater, protože chrání před rakovinotvornými nádory. Zázvor pomáhá také těhotným ženám, které trápí nevolnost, stejně jako odstraní nevolnosti z důvodu chemoterapie.

Zdroj: https://www.webmd.com/diet/ss/slideshow-health-benefits-ginger
Přidat na Seznam.cz