Container Vinegar Brown Background

Chytré hospodyňky kupují ocet ve velkém. Jen díky němu si užívají domov bez otravného hmyzu

Komáři jsou velmi nepříjemným hmyzem, který nechce mít doma asi nikdo z nás. V našich domovech se přitom neobjevují jen v létě, ale také na podzim. Všimnete si jich často ihned, jakmile otevřete okna, a zbavit se jich bývá velmi náročné. Jistě nechcete neustále poslouchat otravné bzučení. Naštěstí to dělat nemusíte. Využijte jednoduchý trik s octem a budete mít po problémech.

Použití octa při úklidu domácnosti

Domácí prostředky bývají většinou stejně efektivní jako ty chemické. Na rozdíl od kupovaných produktů jsou mnohem levnější, bezpečnější pro vaše zdraví a zcela ekologické. Díky octu se můžete zbavit odolných skvrn a nečistot, které vás trápí v kuchyni nebo v koupelně. Díky tomuto univerzálnímu čistidlu nemusíte vůbec kupovat chemické prostředky na úklid.

Mohlo by vás zajímat:  Čajové sáčky vrátí domovu lesk a zářivou čistotu. Tyto triky ocení každá hospodyňka

Jak se ukázalo, ocet je v domácnosti nenahraditelný a velmi spolehlivý. Díky svým dezinfekčním, odvápňovacím, osvěžujícím a lešticím vlastnostem si užijete snadný a rychlý úklid. Čištění sprchového koutu, dlaždic, spár nebo mikrovlnné trouby nebylo nikdy jednodušší. Navíc vám také skvěle vybělí prádlo nebo vyčistí odpad. Možností je nespočet.

Zdroj obrázku: Freepik

Ocet pro vyhnání hmyzu z domova

Lihový, jablečný nebo bílý ocet má v domácnosti ještě jednu možnost využití. Zbaví vás nepříjemného hmyzu, který doma nechcete. Na začátku podzimu o sobě komáři dávají hlasitě vědět a dostávají se do domů i bytů skrz otevřená okna. Pro mnoho lidí je to velmi nepříjemné. Navíc někteří mají alergii na jejich bodnutí a zůstávají jim pupínky po mnoho dní.

Mohlo by vás zajímat:  Aspirin rajčata posílí a zamezí šíření chorob

Naštěstí si s nimi můžete snadno poradit díky octu. Okenní rámy nastříkejte roztokem na bázi octa. Stačí, když smícháte vodu s octem v poměru 1 : 1, nalijete do lahve s rozprašovačem a nastříkáte na vnitřní i vnější stranu okna. Pro hmyz je vůně octa velmi intenzivní a nebude se k vašemu domovu přibližovat. Mnohem raději si vyberou okna u souseda, které nebude opatřené octem.

Zdroj: https://homeguides.sfgate.com/how-clean-showerhead-13771618.html
Přidat na Seznam.cz